Yayınlanma Tarihi :

İsmet Deniz: İşçi çıkarımlarının takipçisi olacağız

Altıeylül Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında Meclis Üyesi İsmet Deniz, belediyenin işten çıkardığı ve halihazırda çıkarmayı planladığı işçileri gündeme taşıdı.

İsmet Deniz: İşçi çıkarımlarının takipçisi olacağız

Altıeylül Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında Meclis Üyesi İsmet Deniz, belediyenin işten çıkardığı ve halihazırda çıkarmayı planladığı işçileri gündeme taşıdı. 800 kişinin çalıştığı belediyede 200 kişilik bir işten çıkarma listesi hazırlandığını ifade eden Deniz, bu konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Belediye çalışanlarının işten çıkarılma korkusunu ilk olarak Hakan Şehirli’ye sorduğunu söyleyen İsmet Deniz, “Kimseyi ekmeğinden etmeyeceklerini fakat Hasan Avcı döneminde son ayda 80 kişinin işe alındığını söyledi. Bunu da etik bulmadığını ifade etti. Fakat gelinen ve görülen noktada işten çıkarılma sayısı sadece 80 kişiye ait değil. İnsan Kaynakları Müdürü Halil Baran’ın ve Tayfun Canlı’nın aldığı kararlarla çıkarılan işçiler, Halil de buradayken söyleyeyim; Konya’dan gelip milliyetçiyim deyip, sonra Hasan Avcı’cı olan, Hasan Avcı için oy toplayan, okul okul gezen, kahve kahve bayrak sallayan arkadaş şimdi CHP’li oldu, İnsan Kaynakları Müdürü olarak işçi çıkarılması kararını arkadaş veriyor galiba. Ona şuradan şunu söylüyorum; Dostumuz az, düşmanımız çok, korkumuz yok. Yani işçi çıkarımlarının da tabiki takipçisi olacağız” dedi.

“İhtiyacımız yoksa neden alım oluyor sürekli?”

“Belediye olarak madem elemana ihtiyacımız yok, o zaman niye sürekli alım oluyor” diye soran Deniz, “İşçi olarak sırada bekleyen arkadaşları da ben tek tek biliyorum. Yani tabiki CHP bunları işe alabilir, hepsi kahvede hazır durumda bekliyorlar. Ellerinde başvuru kağıtları onaylanmış, onay bekliyorlar. Bu arkadaşları da tek tek açıklayacağım zamanı geldiğinde. Bankamatik memuru diye Ak Parti’yi Cumhur İttifakını çok eleştirdiler günü geldiğinde bugünkü bankamatik memurlarını açıklayacağım. Madem bizim işçiye ihtiyacımız yok, işçi çıkarıyoruz, emekçi çıkarıyoruz gelen daha çok geliyor. Çünkü işin başında Tayfun Canlı Müdürümüz var. Tayfun Canlı’ya şunu sormak istiyorum abinizin hanımı Aycan Canlı belediyeye memur olarak atandı mı? Yani madem memur açığımız yok. Ya da ihtiyacımız yok neden alım oluyor sürekli?

“İntikam almayı sevmem ama ödeşmek adettendir”

İsmet Deniz sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz emekçinin yanındayız. Kimsenin ekmeğinden olmasından istemiyoruz. İşçi çıkarımları devam edecek gibi duruyor. Bir liste hazırlanmış 200 kişilik. Belediye personeli 800 kişi. Kimsenin ekmeğinden olmasını istemiyoruz. Yeni iş kolları açılsın. Organize Sanayi Bölgemiz Altıeylül’e bağlı. İlla her geleni belediye kadrosunda çalıştırmak zorunda değiliz. Belediye kadroları zaten dolu. Ya da niye herkesin belediye kadrosunu da istediğini anlamıyorum. Niye herkes belediyede çalışmak istiyor. Çünkü Organize Sanayi’de çalışmak ya da başka bir yerde çalışmak zor. Herkes masa başı bir iş, klimalı bir oda, bunu talep ediyor. Son kez şunu söylemek istiyorum, bazı meclis üyesi dostlarım var, tabi meclisten önce dostluk yaptık, ticaret yaptık, görüştük. Şimdi bazıları telefonlarımızı açmıyor. Güzel bir sözle bitirmek istiyorum. İntikam almayı sevmem ama ödeşmek adettendir. Bunu dostlarım için söylüyorum.

Kaynak : Çiğdem Akbay

YORUM YAP