DOLAR28,9310% 0.02
EURO31,1894% 0.1
STERLIN36,3576% 0
FRANG33,0855% 0.08
ALTIN1.883,92% 0,00
BITCOIN1.273.547-0.543

İstiklal Marşının kabulünü kutladı

Yayınlanma Tarihi :
İstiklal Marşının kabulünü kutladı

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıldönümü vesilesi ile bir mesaj yayınladı.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan ve 12 Mart 1921’de kabul edilen İstiklal Marşı’nın aradan geçen 100 yılın ardından aynı milli duyguları, İstiklal aşkını ve istikbal mücadelesini yüreklerimizde hissettirdiğini söyledi.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı olan 2021 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘İstiklal Marşı Yılı’ olarak ilan edilmesinin, istiklal ve bağımsızlığın milletimizin en büyük özelliği olduğunu tüm dünyaya vurguladığını söyleyen Canbey, İstiklal Marşı’nın ve şehitlerimizin tüm değerlerini gelecek nesillere taşımanın hepimizin vazifesi olduğunu söyledi.

Canbey, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cephedeki kahraman ordumuzun azminin ve aziz milletimizin bağımsızlık inancının vücut bulmuş halidir İstiklal Marşımız. Bu yönüyle ülkemizin kuruluşunda ‘yol haritası’ olmuştur. İstiklal Harbi’ni yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesi, kararlılığı; askerimizin cephedeki fedakarlığı, azmi, vatan aşkı İstiklal Marşı’nda çok net yer almıştır. Değerlerimiz, inancımız, milletimizin tarihteki yürüyüşü İstiklal Marşımızın mısralarında vücut bulmuştur. Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan aziz milletimiz, İstiklal Marşı ile ortaya koyulan değerlerimize her zaman sahip çıkacak ve İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir. Bu vesile ile Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle yâd ediyor, onun şu sözlerini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” (Haber Merkezi)

YORUM YAP