DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.7901.008

Kafaoğlu: On yılda yıldızı en çok parlayan il olacağız

Yayınlanma Tarihi :

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ‘Sabah Şehir Buluşmaları’ etkinliğinde Balıkesir’in gelecek 10 yılda yıldızı en çok parlayan il olacağını söyledi. Kafaoğlu, “Balıkesir iller arasında ekonomide 16., Türkiye’de dünyada 16. Balıkesir ilk 10’a, Türkiye’de dünyada ilk 10’a girmek istiyor. Balıkesir ve Türkiye bunu başaracak” dedi.

Sabah Gazetesi’nin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlediği ‘Şehir Buluşmaları’ etkinliğinde Yavuz Donat başta olmak üzere gazete yazarları Balıkesir’de Organize Sanayi Bölgesi’ni, belediye şirketlerini inceledi, Balkonuk Center’da düzenlenen ‘Balıkesir’in kültürel değerleri ve uluslararası rekabetteki konumu’ konulu panele katıldı.

“BALIKESİR 10 NUMARA OLACAK”

‘Şehir Buluşmaları’nda düzenlenen panelin açılışında konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Balıkesir gelecek 10 yılda yıldızı en çok parlayacak il. Bundan adım kadar eminim. Mesele bayrak, devlet, vatan, millet söz konusu olunca Balıkesir hep kendini öne atmış bir ildir. 15 Temmuz, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile başlayan mücadele devam ediyor. Bunun yanında ekonomik mücadelemiz de sürüyor. 2023, 2071 hedeflerine ulaşmak için ekonomik savaş var. Balıkesir Türkiye’de iller arasında ekonomik açıdan 16. sırada ve 10. sıraya yükselmek için mücadele veriyoruz,  Türkiye’de dünyada 16. sırada ve 10. sıraya yükselme hedefi var. Balıkesir tarım, turizm, sanayi, şehri. Bu üç sacayağı üzerinde yükselme mecburiyetimiz var. Ama bunları da asla birbirine karıştırmadan, üç ana başlık üzerinde Balıkesir’in yükseleceğine yürekten inanıyorum” dedi.

“KENDİMİZİ ŞEHRE ADADIK”

Vali Ersin Yazıcı da; 1.5 yıl önce Balıkesir’de göreve başladığı gün söylediği gibi Balıkesir’e atanmış değil adanmış bir şekilde çalışarak Balıkesir’e değer katmak için çalıştıklarını söyledi.

Yazıcı, “Balıkesir’de yaptığımız çalıştay sonrası BENGİ projesini başlattık, 20 ilçede hayat buldu. Okuma alışkanlığının geliştirilmesi adına bu şehirde tüm okullarda haftada en az iki defa okuma etkinliği yapılıyor. Başta ben olmak üzere ilçe kaymakamlarımız haftada iki defa okullarımıza gidiyoruz. Geleceğimizin yöneticisi, iş adamları, sanayicisi olacak gençlerimize okuma alışkanlığı ve yanında değerler eğitimi veriyoruz” dedi.

Sabah Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Kerem Alkin’in moderatörlüğündeki panelde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Dünya Odalar Federasyonu Onursal Başkanı A. Rona Yırcalı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, ‘Balıkesir’in kültürel değerleri ve uluslararası rekabetteki konumu’ hakkında konuştu.

OSB VE FIRINTAŞ’I GEZDİLER

Sabah Gazetesi yazarları, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile birlikte dün Organize Sanayi Bölgesi’nde Yırcalı Holding’e ait BEST A.Ş. ve Fırıntaş’ın ekmek fabrikasını ziyaret etti, üretim aşamaları  hakkında bilgi aldı.  Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP