DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN752.8491.124

Kahramanların destanı Karesi’de yaşayacak

Yayınlanma Tarihi :

Karesi Belediyesi, Afrin’deki ‘Zeytin Dalı Harekatı’ndaki barışın simgesi olan kahraman askerlere ithafen Toygar Mahallesi’ndeki ‘Değirmen Caddesi’nin ismini ‘Zeytin Dalı Caddesi’ olarak değiştirecek.

Karesi Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınırdaki terör faaliyetlerini bitirmek amacıyla başlattığı ‘Zeytin Dalı Operasyonu’na destek olmak amacıyla projeler üretmeye devam ediyor.

Karesi Belediyesi Şubat ayı meclisinde söz alan ve terörü lanetleyerek Zeytin Dalı Operasyonuna katılan askerlerimize dua eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bilal Erdoğan’ın Balıkesir’i ziyareti sırasında da Erdoğan’a Zeytin Dalı rozeti takmıştı.

Şimdi de Karesi Kent Konseyi Çevre ve Şehircilik Çalışma Grubu’nun aldığı “Toygar Mahallesi Değirmen Caddesi’nin isminin Zeytin Dalı Caddesi” olmasını içeren tavsiye kararına destek vereceklerini açıklayan Yılmaz, önümüzdeki ilk mecliste bu konunun görüşüleceğini ve bu doğrultuda atılacak her adımın destekçisi olacaklarının altını çizdi.

“SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz açıklamasında, “Toygar Mahallesi Değirmen Caddesi’nin ismini ‘Zeytin Dalı Caddesi’ olması için tavsiye kararı alan Karesi Kent Konseyi Çevre ve Şehircilik Çalışma Grubu’nu tebrik ediyor ve sonuna kadar destekliyorum. Karesi Belediyesi Meclisi olarak sahip çıkacak, Meclisimizin de desteği ile caddemizin adını ‘Zeytin Dalı Caddesi’ olarak değiştireceğiz” dedi. Orhan KÖKEN

YORUM YAP