DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.120.5370.225

Kara günde Altıeylül sahip çıktı

Yayınlanma Tarihi :

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü evleri yanan ihtiyaç sahibi vatandaşların mağduriyetini gideriyor.

Altıeylül Belediyesi, Paşaköy ve Gümüşçeşme Mahalleleri’nde iki ayrı evde çıkan yangın sonucu evleri kullanılamaz hale gelen ailelere destek oldu. Yanan evlerini yaptırma gücü olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların imdadına Altıeylül Belediyesi yetişti.

Paşaköy Kırsal Mahallesi’nde annesinin evinin bahçesinde bir çocuğu ile eski bir evde yaşayan Gülsüm İkiz ve Gümüşçeşme Mahallesi’nde üç çocuğu ile iki göz odada yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan Muammer Kırcanoğulları’nın evive tüm eşyaları yangın sonucunda kullanılamaz hale geldi. Mahalle Muhtarlarının aracılığı ile Altıeylül Belediyesi’ne ulaşan vatandaşların evlerinin yapımına başlandı.

Paşaköy Kırsal Mahallesi’nde yangında evini tamamen kaybeden Güsüm İkiz’in ev yapım işinde sona gelinirken, Gümüşçeşme Mahallesi Gümüşpala Cadddesi üzerindeki evlerini yangında kaybeden Muammer Kırcanoğulları’nın evinde onarım çalışmaları Altıeylül Belediyesi Fen İşleri ekiplerince başlatıldı.

Can kaybı yaşanmayan yangında evi oturulamaz hale gelen Muammer Kırcanoğulları, “Gece üç civarlarında büyük oğlum bizi uyandırdı. Yangın başlamıştı. İtfaiye ekipleri anında müdahale ettiler ama evin oturulacak yeri, kullanılacak hiçbir eşyam kalmadı. Üç çocuğum ile sokakta kaldım. Altıeylül Belediyemizden Allah razı olsun. Çalışmalara başladılar, duvarları, elektrik tesisatını yapıp teslim edecekler. Hakkımızda hayırlısı olsun” diye konuştu.

Altıeylül Belediyesi Fen İşleri ekipleri 2017 yılında, evi yangında hasar gören ve kullanılamaz hale gelen ihtiyaç sahibi üç ailenin evini yeniden inşa ederken 2 aileye de malzeme desteğinde bulundu. 2018 itibari ile Gümüşçeşme ve Paşaköy’de yanan evlerin tadilatı sürerken Altıeylül Belediyesi kimsesizlerin kimi olmaya devam ediyor. Çiğdem AKBAY

YORUM YAP