Yayınlanma Tarihi :

Karesi Belediyesi Fotoğraf Yarışması başvuruları sürüyor

Karesi Belediyesi tarafından 5’incisi düzenlenen fotoğraf yarışması bu yıl ‘Pandemi Döneminde Karesi’de Yaşam’ başlığıyla gerçekleştiriliyor. Yarışmaya başvurular 30 Eylül’de sona eriyor.

2014 yılında kurulan ve adını, ülkemiz tarihinde önemli roller oynamış olan Karesi Beyliği’nden alan Karesi İlçesi’nin fotoğraf yoluyla tanıtımına katkı sağlamak ve böylece onun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına yeni bir ivme kazandırmak amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışması ‘Pandemi Döneminde Karesi’de Yaşam’ konu başlığıyla düzenlenecek.

Son başvuru süresi 30 Eylül olan yarışmaya katılmak isteyen yarışmacıların Karesi sınırlarında çekecekleri her kare, Seçici Kurul tarafından titizlikle değerlendirilecek. Amatör ve profesyonelleri bir araya getirecek yarışma sonucunda dereceye giren eserlerin birincisi 7 bin 500 lira, ikincisi 5 bin 500 lira, üçüncüsü ise 3 bin 500 liralık para ödülü ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) madalyası ve plaket sahibi olacak. Yarışmada ayrıca Karesi Belediyesi Özel Ödülü ile üç Mansiyon ödülüne layık görülen fotoğraflara ikişer bin lira para ödülü verilecek. Sergilenmeye ve satın alınmaya değer fotoğraflar için ise 500’er lira ödenecek.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu onaylı yarışmaya katılmak isteyenler www.karesi.bel.tr adresini ziyaret ederek detaylara ulaşabilir. Yarışmaya katılmak isteyenler son başvuru tarihi olan 30 Eylül’e kadar Karesi Belediyesi Beyaz Masa’dan akreditasyon yaptıracak. Yarışma fotoğrafları TFSF sitesinden yüklenebilecek. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP