DOLAR27,1626% 0.14
EURO28,9074% 0
STERLIN33,2934% -0.17
FRANG29,9753% -0.03
ALTIN1.681,98% 0,44
BITCOIN726.091-0.098

Karesi ve Altıeylül’e 30 bin ton asfalt

Yayınlanma Tarihi :

2021 yılı asfalt sezonunun açılışını yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye ekipleri, önümüzdeki hafta Altıeylül ve Karesi’de eş zamanlı sıcak asfalt serim çalışmalarını gerçekleştirilecek. İki ilçede 30 bin ton sıcak asfalt atılacak.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, ilçeleri için asfalt ihtiyacı duyulan yolları Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısında masaya yatırdı. Yılmaz, her iki ilçeden gelen asfalt taleplerini bu yılki programa alarak asfaltlama çalışmalarına start verdi.

Bu kapsamda Altıeylül ve Karesi ilçelerine 30 bin ton sıcak asfalt serimi yapacak olan Büyükşehir Belediyesi, çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlayarak vatandaşların hizmetine açmayı hedefliyor.

İKİ İLÇEDE EŞ ZAMANLI ÇALIŞMA

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin tamamında vatandaşların daha güvenli ve daha konforlu seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla çalıştıklarını ifade etti.

Yılmaz, “Bu kapsamda Balıkesir’imizin iki büyük ilçesi Altıeylül ve Karesi’de ilçe belediye başkanlarımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde asfaltlanmaya ihtiyaç duyulan yollarımızı belirledik ve eş zamanlı olarak sıcak asfalt çalışmalarına başlıyoruz. Çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlayarak yeni ve güvenli yolları hemşehrilerimizin kullanımına açacağız. 2021 asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte iki ilçemizin yanı sıra şehrin dört bir yanında yeni yol açımı, asfalt serimi, yol genişletme gibi çalışmalarımız da sürecek” dedi. Çiğdem AKBAY

YORUM YAP