Yayınlanma Tarihi :

Karesi’ye iki ödül

Karesi Belediyesi, ‘Sağlığı Geliştiren Şehir Karesi’ ve ‘Bilinçli Anneler Karesi’de’ projeleriyle Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulamalar Yarışması’nda iki ödüle birden layık görüldü. Ödül töreninde konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Projelerimizin en büyük paydaşı olarak gördüğümüz Karesili hemşehrilerim adına bu ödülü almaktan mutluluk ve gurur duyuyorum” dedi.

Karesi Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye’ye örnek olmaya, başarı ve ödüllerine her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. Karesi Belediyesi, Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde ‘Yarının Kentleri’ temasıyla, bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ‘Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’ kapsamında düzenlenen yarışmada iki ödülün sahibi oldu.

2 AYRI PROJE, 2 AYRI ÖDÜL

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sağlıklı Kentler Birliği’nin katkıları ve belediyeler, sektör temsilcileri, yerel ve uluslararası akademisyenin katılımlarıyla düzenlenen ‘II. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’ne 5 akademik sözlü bildiri, 2 ayrı proje ve 2 panelle katılan Karesi Belediyesi, kongre kapsamında düzenlenen ‘Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulamalar Yarışması’nda iki ayrı kategoride ödül alarak çalışmaları ile yerel yönetimlere örnek teşkil eden bir başarıya imza attı.

Karesi Belediyesi’nin insanı yaşat ki; devlet yaşasın düsturu ile uygulamaya koyduğu ‘Sağlığı Geliştiren Şehir Karesi’ projesi ile Şehir Sağlığını Geliştirme Planları Kategorisinde ödüle layık görülürken ‘Bilinçli Anneler Karesi’de’ projesi Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisinde Kongre Özel Ödülüne layık görüldü.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ödülleri Kongre Düzenleme Kurulu Başkanları Prof. Dr. Nur Baran Aksakal ve Prof. Dr. Didem Evci Kiraz tarafından takdim edildi.

“KARESİLİLERE TEŞEKKÜR”

Ödül töreninin ardından açıklama yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Yalnızca sağlıklı insanların yaşadığı şehirler değil, sağlıklı insanların yaşadığı sağlıklı şehirler hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda; kent ve kentli sağlığını, sürdürülebilir çevre ve kalkınma hedeflerini, katılımcı yönetim anlayışı ile halkımızın görüşlerini önemsiyor gelecek nesillerimize yaşanılabilir bir Karesi bırakmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projelerimizin en büyük paydaşı olarak gördüğümüz Karesili hemşehrilerim adına bu ödülü almaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Ayrıca kongreyi gerçekleştiren ve bize bu ödülleri layık gören kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP