Yayınlanma Tarihi :

Kaybolan iki kişi aranıyor

Ayvalık’ta 27 Mayıs’ta deniz patlıcanı toplamak için açıldıkları denizde fırtına nedeniyle batan teknede kaybolan iki kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Altınova Mahallesi iskelesi açıklarında 27 Mayıs Pazar gecesi fırtına nedeniyle alabora olan tekne batmış, teknede bulunan 5 kişiden kurtulan Mert Boysener’in ifadesi doğrultusunda arama çalışması başlatılmış 27 yaşındaki Kerem İncedayı ve 28 yaşındaki Volkan Çanakçı’nın cansız bedenleri 28 metre derinlikteki batığın yakınında bulunmuştu.

Kayıp Mustafa Fırat Göral ile Hayri Kar’ı arama çalışmaları devam ediyor.  Ayvalık ve Dikili Sahil Güvenlik Komutanlıklarına ait iki hücumbot ile bir helikopter denizde arama çalışmalarını sürdürüyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçlarının yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sualtı Arama Kurtarma dalgıçları da arama çalışmalarına destek veriyor.

Göral ve Kar’ın yakınları ise kıyıda umutlu bekleyişlerini sürdürüyor. Gün boyu kıyıdan ayrılmayan kayıpların yakınları, ekiplerden gelecek iyi haberi bekliyor. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP