Yayınlanma Tarihi :

Kelemençe, Tıp Bayramı’nı kutladı

Kelemençe, Tıp Bayramı’nı kutladı

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Necati Kelemençe, yayınladığı mesajla ‘14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. İnsanın en değerli varlığının sağlığı olduğunu kaydeden İl Sağlık Müdürü Kelemençe, “Sağlığının koruyucusu ve tedavi edicisi ise tıp mesleğidir. Tıp mesleği bir fedakarlık mesleğidir. Onurlu ve vazgeçilmez bir meslektir. Tarihin en başından beri böyle olmuş ve böyle olmaya da devam edecektir. Dünya’nın her bölgesinde, her ikliminde, her şartlar altında, yaz kış, gece gündüz, sıcak soğuk demeden; barışta ve savaşta, her türlü tehlikeyi göğüsleyerek, hiçbir din, dil, ırk, milliyet, düşman, dost farkı gözetmeden, evrensel olarak nitelendirilen kutsal mesleklerden bir tanesidir. Özü, insana koşulsuz hizmettir. Bizim insanlarımız da bu hizmetlerin en iyisine layıktır. Hiç şüphesiz 2002 yılında uygulamaya alınan sağlıkta dönüşüm reformu sağlığımızın iyileştirilmesi ve geliştirilmesi sürecinde rol model bir sistem olmuş, modern donanımlı kaliteli hizmet anlayışı ile kolay erişilebilen bir sağlık sistemi hayatımıza dahil olmuştur. Bu sayede vatandaşlarımız uzun ve sağlıklı yaşama hakkı elde etmiş, toplum olarak sağlık hizmetlerinden memnun olan bireyler haline gelmişizdir. Elbette bizler bugün ‘Nereden Nereye’ dediğimiz bu sağlık sistemini konuşurken, bu sistemin mihenk taşı olan çalışanlarımızın da emek ve çabalarını göz ardı etmemeli, aksine onlara bugün toplum olarak daha çok yakın olmalıyız” dedi.

“SAĞLIKTA ŞİDDET SON BULMALI”

Sağlıkta yaşanan şiddet olaylarına dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe, “Sizler de bilirsiniz ki; toplumsal yaşantıların tüm alanlarında yaşanan şiddet olayı camiamızda giderek yaygınlaşan bir eğilim haline gelmiş, bugün buradan bu mesajın verilmesine ihtiyaç duyulmuştur.  Bugün ve her gün bizler hasta-çalışan ilişkilerimizde saygı-sevgi- hoşgörü ve şefkat dilini bir an olsun elden bırakmamalı, daha iyiye ve en güzele ulaşmak için milletimiz tarafından gerekli duyarlılığın ve desteğin gösterilmesini isteriz. Şiddet dilinin son bulmasını temenni ederiz. Kısaca bugün vatandaşlarımızdan beklentimiz şu sloganımızdır: Sağlıkta Şiddete Hayır.

Kanuni Sultan Süleyman Han Hazretlerinin gazelinde yer aldığı üzere; ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ şiarı bizler için yol gösterici olmuş, bu doğrultuda bizler de her canı aziz bilip, şifa dağıtan eller olarak çalışmaya devam edeceğimizi buradan ifade ederim” dedi. İmran YOLAÇ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP