DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.7901.008

Korucuoğulları, yeni yönetimle “DEVAM” dedi

Yayınlanma Tarihi :

Türk Ocakları Balıkesir Şubesi 14. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirdi. Balıkesir Kent Konseyi Salonu’nda pandemi tedbirleri kapsamında yapılan genel kurulda mevcut başkan Tahir Korucuoğulları yeni bir listeden oluşan yönetimle yeniden göreve seçildi.

Genel kurul yeterli katılımın sağlanmasıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Mehmet Çalışkan, Sadettin Akbaba ve Üzeyir Akbulut divan heyeti üyeleri olarak seçildi. Divanın oluşturulmasının ardından yönetim kurulunun faaliyet raporu, gelir-gider hesaplarıyla, bilanço ve denetim kurulu raporları okundu.

Türk Ocakları Başkanı Tahir Korucuoğulları, faaliyet raporu ile ilgili olarak 16 Ağustos 2017’de göreve gelmelerinden bugüne kadar yapılan çalışmaları anlatarak, üyeleri bilgilendirdi. Raporlar tek tek oylanarak ibra edildi. Tahmini bütçenin okunması, değerlendirilmesi ve oylanmasının ardından seçime geçildi. Divan Başkanlığına; Yönetim Kurulu için 7 asil, 7 yedek üye; Denetim Kurulu için 3 asil 3 yedek üye; Genel Merkez Büyük Kongre Delegelikleri için 4 asil 4 yedek üye ve Danışma Kuruluna 25 üyenin yer aldığı tek liste sunuldu ve açık oylama yapıldı. Üyelerin tamamının oylarıyla bu tek liste üç yıllığına seçildi.

Tahir Korucuoğulları’nın başkanlığındaki yönetimde Oğuz Atan, Ruhi Baş, Kamil Ürer, Ramazan Karaca, Nizamettin Cengiz ve Fazlı İğdeci yer aldı.

Yapılan seçimin ardından yeniden göreve gelen Korucuoğulları, Türk Ocaklarının çok önemli bir misyonunun olduğunu ve Balıkesir olarak her zaman ses getiren çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Bu teveccühünüz ile önümüzdeki üç yıl içinde yapmayı planladığımız önemli faaliyetler olacak. Özellikle Balıkesir’e İstiklal Madalyası kazandırılması konusunda çok ısrarlıyız. Allah’ın izniyle bu madalyayı Balıkesir’e getireceğiz. Çalışmalarımızda desteklerini her zaman gördüğümüz Vali Hasan Şıldak’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a, İlçe Belediye Başkanlarımıza ve Yardımcılarına, Kent Konseyi Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mürsel Sabancı’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Genel Kurula Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mürsel Sabancı, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Akkol, Balıkesir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Ramazan Demir, Tuhafiyeciler Odası Başkanı İsa Erol, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Mustafa Canseven katıldı. Çiğdem AKBAY

YORUM YAP