Yayınlanma Tarihi :

Koruma altındaki evler tehlike saçıyor

Aygören ve Dumlupınar Mahalleleri’nde bulunan ve koruma altına alınan bazı metruk binalar, her an yıkılma tehlikesi ile kaşı karşıya. Mahalle sakinleri yaşanacak can ve mal kayıplarına dikkat çekiyor.

Aygören ve Dumlupınar Mahalleleri’nde bulunan bazıları Anıtlar Kurulu tarafından koruma altına alınan tarihi evlerden şikayetler her geçen gün artıyor. Tarihi evlerin bulunduğu sokaklarda oynayan çocukların ölümle burun buruna olduğunu söyleyen çevre sakinleri, yetkililerden bir an önce önlem almalarını istedi.

Koruma altındaki bu binaların çatılarından zaman zaman kiremit ve inşaat parçası düştüğünü belirten vatandaşlar, “Her an üzerimize binadan bir parça düşecek korkusu ile yaşıyoruz. Yetkililerden bir an önce önlem almalarını istiyoruz” dedi.

MADDE BAĞIMLILARI GELİYOR

Bu arada eski evlerde fuhuş yapıldığı ve madde bağımlıların kaldığı iddia edilirken, söz konusu binaların Karesi Belediyesi zabıta ekipleri tarafından düzenli olarak kontrol edildiği belirtildi. Öte yandan koruma altında olan bu evler ayrıca define avcılarının da ilgisini çekiyor. Cengiz GÜNER

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP