Yayınlanma Tarihi :

Marangozlar Güler’le devam 

Marangozlar Güler’le devam 

Marangozlar Odası’nın Büyükşehir Belediye Sergi Salonunda gerçekleştirilen genel kurulunda Başkan Kamil Güler ile Ersin Sözdemir’in listeleri yarıştı. Kamil Güler 203 oyla yeniden başkan seçilirken rakibi Ersin Sözdemir 170 oy aldı.

Balıkesir Umum Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan genel kurulu Büyükşehir Belediye Sergi Salonunda yapıldı. Divan Başkanlığını ESOB Başkanı Fehmi Erdem’in yürüttüğü genel kurulda yönetim kurulu faaliyet denetim raporu, bilanço, gelir, gider hesapları okunarak müzakere edildi.

“VEREMEYECEĞİM HESABIM YOK”

Haklarında karalama ve iftiraya varan yakışık almayan sözler sarf edildiğini belirten Marangozlar Odası Başkanı Kamil Güler, “Hakkımızda karalama ve iftira var yakışmayan sözler. Benim özellikle meslektaşıma yakıştıramadığım sözler. Şu an ki oda üye sayısı 486, bu bir onur gurur meselesidir. Allah’ın izniyle vermeyeceğim bir hesap yoktur, yanlış olan hiç bir şey de yoktur. Burada kooperatif ortağı olmayarak bugün düğünümüz, bayramımız olan sizlere yakışır bir salon hazırlayarak  sizleri davet ettik.

“SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN MÜCADELE ETTİK”

Kooperatif genel kurulu olsaydı kooperatifle alakalı tüm konuları akşama kadar konuşurduk. Odamızı 2010 yılında aldığımızdaki halini eski üyelerimizin hepsi biliyor. Bu zamana kadar hiç bir üyem benim şu sorunum var, ben dertliyim dediğinde yanında olmadığımız olmamıştır. Yönetim kurulumuz ve ben sorunları çözmek için her zaman mücadele ettik. Burada bazı taşlar esnaf odalarına da geldi. Biz hiç bir zaman kooperatifimiz ya da odamızı siyasete alet etmedik. En son 2014’deki meclis kararıyla marangozlar sitesinin yeri değişecek dendi. Büyükşehir Belediyesi kesinlikle kendisine rant elde etmek için bu projeyi başlatıp devamını yapmadı. Şu an hepinize soruyorum marangozlar sitesinde kiracı ya da işyeri sahibi olan arkadaşlardan belediyeye tapuyu zorla ya da isteyerek vermiş arkadaş var mı burada.

“KİMSEYE BANKADAN ZORLA KREDİ ÇEKİN DEMEDİM”

Hani belediye rant elde ediyordu, zorla veriliyordu. Kim verdi? Ben bu konuda çok rahatım, bu işi yapacak kuvvetli bir müteahhidimiz ve paramızda var. Ben kimseye bankadan zorla kredi çekin demedim. Hep sizler için çalıştık, fedakarlığım sizler için. Biz mal, şöhret, siyaset peşinde değiliz. Çalışan personelim burada mağazamızı açtık hep örnek olabilmek için. Bu zamana kadar ne kooperatifimizin işler ne de odamızın işleri aksamıştır” diye konuştu.

Başkan adayları Kamil Güler ve Ersin Sözdemir’in konuşmalarının ardından seçime geçildi. Seçimlerde 203 oy alarak yeniden başkanlığa seçilen Kamil Güler’in listesi şu isimlerden oluştu: Ender Tophanecioğlu, Şerif Korkut, Nahit Bozbay, Arif Güven, Sezgin Kocabaş, Celal Karkın, Gürkan İnce ve Ali Mahir Dizbay. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP