Yayınlanma Tarihi :

Mısır’da Tutuklandı

Mısır’da geçen hafta Cuma günü Tahrir Meydanı’nda toplanan ve Sisi yönetiminin istifasını isteyen gençlerden çoğu gözaltına alınıp tutuklanırken, bu öğrencilerden birinin de Balıkesirli öğretmen Yılmaz Türkmen’in oğlu Berdan Türkmen olduğu ortaya çıktı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği son sınıf öğrencisi olan 26 yaşındaki Berdan Türkmen’in AIESEC adlı öğrenci programı aracılığıyla Mısır’a gittiği öğrenildi.

Balıkesir’de özel bir okulda öğretmenlik yapan baba Yılmaz Türkmen,  “Oğlum Mısır’a Ortadoğu’da iş bulma imkanı artsın diye gitti. 26 Ağustos’ta gitmişti, 28 Eylül’de geri dönecekti.  Bana gelen bilgilere göre, arkadaşlarıyla kaldıkları otel, Tahrir meydanına yakın bir yermiş.  Yemek yemek için dışarı çıkmışlar, bir lokantanın önünde almışlar. Kargaşa anında olaylar olmuş, Berdan ile beraber diğer öğrencilerin pasaportuna bakmışlar sadece Berdan’ın pasaportu Türk diye onu almışlar. Oğlum politik bir kişi değildi. Gösterilere katıldığını düşünmüyorum ” dedi.  Türkmen, oğlunun bir an önce serbest bırakılması için destek istedi. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP