Yayınlanma Tarihi :

MÜSİAD, Afrin’e destek için toplandı

MÜSİAD, Afrin Operasyonu’na destek çıkmak, roket saldırısı sonucu maddi kayba uğrayan üyelere destek olmak ve bölge halkının yanında olduğunu hissettirmek için MÜSİAD Kilis Şubesi’nin ev sahipliğinde ‘Başkanlar Toplantısı’ düzenledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından, Afrin Operasyonu’na destek çıkmak, roket saldırısı sonucu maddi kayba uğrayan üyelere destek olmak ve bölge halkının yanında olduğunun hissettirilmesi için MÜSİAD Kilis Şubesi ev sahipliğinde ‘Başkanlar Toplantısı’ düzenlendi. Toplantıya MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, MÜSİAD Balıkesir Başkanı Tuncay Yıldız ve şube başkanları katıldı.

“ÇANAKKALE RUHUNU YENİDEN CANLANDIRIYORUZ”

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Afrin Operasyonu kapsamında bölge halkına destek olabilmek amacıyla başkanlar toplantısını Kilis’te yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Kaan, “Harekat, askerlerimiz tarafından başarıyla sürdürülürken, terör örgütleri tarafından maalesef sınır illerimize saldırılar düzenleniyor. Kilis de zaman zaman roket atışlarına maruz kalıyor. Saldırılar sonrasında da gördüğümüz üzere, Kilis halkının itidalli duruşunun, bu zor zamanlarda son derece kıymetli olduğunu ifade etmek istiyorum. İnsanımızın bu olgunluğu karşısında, teröristler amaçlarına ulaşamıyor ve elleri gittikçe daha da zayıflıyor. İşte milletimizin en zor anlarda kenetlenme hali ve bu onurlu duruşu, Türkiye’nin elinde bulundurduğu ve emin olalım ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu nimetlerden biridir.

Milletimizin, vatan söz konusu olduğunda Çanakkale Ruhunu yeniden canlandırdığını, en son, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası net bir şekilde gördük. Şüphesiz, biz bu gücü vatan sevgisinden, atalarımızın bin bir cefayla koruduğu, miras bıraktığı Anadolu topraklarından alıyoruz” dedi.

MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Tuncay Yıldız da; “Kilis’e toplantı öncesi yaptığımız gezilerde gördüm ki, Kilis halkı yapılan saldırılara karşı büyük bir metanet ve sabırla karşılık veriyor. Yaşanan tüm acılara rağmen olabildiğince günlük hayatlarına devam ediyor, askerimize ve devletimize olan inançlarını diri tutuyorlar. İnsanımızın bu olgunluğu karşısında, teröristler amaçlarına ulaşamıyor ve elleri gittikçe daha da zayıflıyor. Milletimizin en zor anlarda kenetlenme hali ve onurlu duruşu, emin olalım ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu nimetlerden biridir. Söz konusu vatan olduğunda katlanamayacağımız hiçbir zorluk, hiçbir sıkıntının olmadığına şahit olduk. Ülkemizin sınırları, insanlarımızın can güvenliği için, sınır da zorlu mücadelesinde Allah ordumuzu muvaffak eylesin. Operasyonda şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize sabırlar, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP