Yayınlanma Tarihi :

MÜSİAD, Suriye’ye yardım götürdü

MÜSİAD Balıkesir Başkanı Tuncay Yıldız, Balıkesirli hayırseverlerden toplanan yardım malzemelerini Afrin’de ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Balıkesir Başkanı Tuncay Yıldız, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır ötesi operasyonlarıyla terör unsurlarından temizlemeye çalıştığı Suriye’nin Afrin bölgesine Balıkesir’den toplanan yardım malzemelerini götürdü.

Balıkesirli hayırseverlerin yardımlarını MÜSİAD Balıkesir Başkanı Tuncay Yıldız ve Balıkesir İHH Başkanı Erman Elhan Afrin bölgesine ulaştırdı.

Balıkesir’den toplanan yardım malzemelerini bölgeye ulaştıran heyet yardımları teslim etmenin yanında yakın zamanda bölgeye Balıkesir’den gidecek olan yardım tırı için de ihtiyaçları tespit etti.

MÜSİAD Balıkesir Başkanı Tuncay Yıldız, “Bu coğrafya zor bir coğrafya. Mazlumun zulmü yaşamasıyla kaldığı, çevreden herhangi bir dalın uzatılmadığında çok çok daha kötü durumlarla karşı karşıya kalınacağı bir coğrafya. Buradaki durumun ve yaşadığımız duyguların kelimelerle tarifi zor. Bizler ümmet derdini içinde hissedenler olarak bir nebze de olsa elimizden ne gelirse onu yerine getirmeye çalışıyoruz. Rabbimden tüm dünyadaki zulmün en kısa sürede bitmesini temenni ediyor, Balıkesirli hemşehrilerimizin dikkatini buradaki zulme çekerek kardeşlerinden yardımlarını esirgememelerini diliyorum” dedi. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP