Yayınlanma Tarihi :

MÜSİAD yeni yerinde

MÜSİAD’ın Avlu Balıkesir’deki yeni hizmet binası açıldı. Açılış kurdelesini Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan birlikte kesti.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) Avlu Balıkesir’deki hizmet binası MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın da katıldığı törenle yapıldı. Açılış törenine Vali Ersin Yazıcı, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Vergi Mahkemesi Başkanı Recep Taş, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, İl Müftüsü Ramazan Topcan ve Ak Parti Milletvekili adayı Mustafa Canbey katıldı.

YILDIZ’DAN KAFAOĞLU’NA TEŞEKKÜR

MÜSİAD Balıkesir Şube Başkanı Tuncay Yıldız, “Balıkesir’de dört yıl önce mütevazı bir yerde ve temsilcilik olarak açılan derneğimizin Balıkesir’deki kuruluş yıldönümün yaşandığı bugünlerde şube olarak yeni hizmet binasının açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hizmet binamıza taşınmamızda emeği geçen ve zorlu süreci birlikte atlattığımız tüm yol arkadaşlarıma özellikle MÜSİAD Balıkesir üyemiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu’na  teşekkür ediyorum” dedi.

“78 ÜLKE 187 NOKTADAYIZ”

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ise; 28 yıl önce İstanbul’da inanmış 12 genç iş insanı tarafından kurulan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin bugün Türkiye’de 86, dünyada 78 ülkede 187 noktada olduğunu, 11 bini aşan üye sayısı ve sağladığı istihdam, sermaye ortaklıkları ile dünyanın en büyük ve en organize sivil toplum kuruluşlarından biri olduklarını söyledi.

İl Müftüsü Ramazan Topcan’ın duasıyla birlikte MÜSİAD Balıkesir Şubesinin yeni hizmet binası açıldı. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na üyelik kitini takdim etti.

Açılışın ardından MÜSİAD üyeleri ve aileleri, STK’lar, siyasi parti temsilcileri ile uluslararası öğrenciler, şehit yakınları ve mültecilerin de yer aldığı geniş katılımlı iftar sofrasında bir araya geldi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP