DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.7901.008

Öğrenci ve velilerden Karesi’ye tam not

Yayınlanma Tarihi :
Öğrenci ve velilerden Karesi’ye tam not

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Şamlı Mahallesi’ndeki okullarda öğrenci ve velilere tek tek belediye çalışmalarını sordu. Öğrenciler çöplerin toplandığını, yollarının, parklarının, spor alanlarının yapıldığının yanıtını verirken, veliler de çocuklarının okula daha istekli gittiği belirtti.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibi Şamlı Şehit Mustafa Adışen Ortaokulu ve Şamlı İmam-Hatip Ortaokulu’nda öğrencileri ziyaret etti, okullara yapılan sosyal donatı alanlarını ve kütüphaneleri inceledi.

Okullara 10 milyon liralık yatırım yapan Karesi Belediyesi, bu kez çevre kırsal mahallelerden taşımalı sistemle eğitim veren Şamlı’daki Şehit Mustafa Adışen Ortaokulu ve İmam-Hatip Ortaokulu’nda öğrenci veliler ile sınıflarda buluştu.

Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, girdiği her sınıfta öğrenci ve velilere mahallelerinde çöpün toplanıp toplanmadığını, yollarının, parklarının, spor alanlarının yapılıp yapılmadığını sordu. Veliler, belediyenin çalışmalarından memnun olduklarını, özellikle okullara yapılan sosyal donatı alanları sayesinde çocukların okula isteyerek gittiğini söyledi. Öğrenciler de çöplerin toplandığını, yollarının, parklarının, spor alanlarının yapıldığının yanıtını verdi.

“BELEDİYE MÜDÜRLERİ ÖĞRENCİLERLE KİTAP OKUYACAK”

Belediye Başkanı Yılmaz, ayrıca Karesi Kaymakamlığı ile ortaklaşa düzenlenen proje çerçevesinde okullardaki sınıflara konan kütüphaneleri de inceledi. Yılmaz, birim müdürlerine sınıflarda öğrenciler ile birlikte kitap okuma ödevi verdi.
Şamlı Şehit Mustafa Adışen Ortaokulu ziyaretinde öğrenciler şarkı söyledi ve gitar istedi. Yılmaz’ın talimatı ile üç gitar, bir saat içerisinde öğrencilere teslim edildi. İmran YOLAÇ

YORUM YAP