DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.7901.008

‘Oyun Karavanı’ Balıkesir’den Azerbaycan’a yola çıktı

Yayınlanma Tarihi :

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu, Dışişleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile Türkiye’den Azerbaycanlı çocuklara pandemi döneminde evlerde iyi vakit geçirmeleri için 40 bin hediyeden oluşan ‘Oyun Karavanı’ Balıkesir’den yola çıktı.

Türkiye’nin kardeş ülkesi Azerbaycanlı çocuklara pandemi döneminde evlerde iyi vakit geçirebilmeleri için Çocuk Oyunları  ve Spor Kulüpleri Federasyonu, Dışişleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Oyun Karavanı’ projesi kapsamında 40 bin hediyenin yer aldığı TIR dün Kuva-yi Milliye Meydanı’nda düzenlenen tören ile yola çıktı.

‘Oyun Karavanı’ TIR’ı bugün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde yapılacak törenin ardından Azerbaycan’a hareket edecek ve Azerbaycan’da 1 Haziran’da kutlanan Dünya Çocuk Günü’nde çocuklara hediyeleri dağıtılacak.

40 BİN HEDİYE YOLDA

Türk Milleti’nin içerisinde güzellikler barındıran, her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olan bir millet olduğunu söyleyen Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mehmet Mutlu, “Federasyon olarak Dışişleri Bakanlığımız, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ve Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz ile bir fikir birliği yaptık. Pandemi dönemi öncesinde Oyun Karavanı olarak yaptığımız projeyi, Hediye Karavanı olarak değiştirdik. TIR’ımızda Azerbaycanlı ailelerimize ve çocuklarımıza ileteceğimiz 40 bine yakın hediye var” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Çakar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünden, Azerbaycan’a uğurlanacak olan Hediye Karavanı’nda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu güzel projenin hayata geçmesine katkı sunan herkese teşekkürlerini ileten İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, ülkemizdeki bütün çocuklar gibi hem Azerbaycan’daki hem de tüm dünyadaki çocukların gülmesi ve mutlu bir hayat sürmesi temennisinde bulundu.

“İKİ DEVLET, TEK MİLLET”

Türkiye ve Azerbaycan’ın iki devlet tek millet olduğunu söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkaptan, “Kuvayı Milliye Şehri Balıkesir’den kardeş ülke Azerbaycan’a uğurlayacağımız Hediye Karavanı ile Karabağ-Ermenistan Savaşı’nda şehit ve gazi olan aile bireylerinin çocuklarına özel hazırlanan geleneksel oyunlarımızı, tekstil ve kırtasiye malzemelerinden oluşan hediyelerini gönderiyoruz. Türkiye, kardeş kelimesinin en güzel şekliyle vücut bulduğu can Azerbaycan’ın yanındadır ve hiçbir şekilde yapılanlara kayıtsız kalamaz” dedi.

“BİR SELAM HER ŞEYİN ÖTESİNDE”

Büyükşehir olarak güzel ve anlamlı bu projenin paydaşı olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Küçükkaptan, “Hediyelerimiz işgalden yeni kurtulan topraklara gidiyor. Orada şehit ve gazilerimizin çocuklarıyla buluşacaklar. Oraya Türkiye’den, Balıkesir’den bir selam gitmesi her şeyin çok çok ötesinde. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde üçüncü yılımıza girdik, gayretle koşturmaya devam ediyoruz. Hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin koşmaya devam ediyoruz. Sınava çıkarken heybemiz dolu çıkacağız” diye konuştu.

Program; Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mehmet Mutlu’nun Geleneksel Türk Çocuk Oyunlarından seksek oynaması ve Genel Sekreter Mustafa Küçükkaptan’ın parmak maçı yapmasının ardından TIR’ın Ankara’ya doğru yola çıkmasıyla son buldu. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP