Yayınlanma Tarihi :

Özel çocuklara devlet şefkati

Vali Ersin Yazıcı, Bigadiç Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret ederek, okulda eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Vali Yazıcı’ya ziyaretinde Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız eşlik etti.

“EĞİTİM ÖĞRETİMDE CİDDİ DEĞİŞİM VE GELİŞMELER OLDU”

Okulun çeşitli birim ve sınıflarını ziyaret eden Vali Yazıcı, sınıflarda eğitim gören özel çocukların derslerine de katıldı. Yazıcı, ziyaretinde öğrenci ve velilerle sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

Engelli vatandaşlara verilen hizmet ile ilgili kurumdaki öğretmenlerden de bilgi aldıktan sonra engelli vatandaşlara yönelik çalışmaların önemine vurgu yaparak gösterilen hassasiyetten dolayı kurum yetkililerine teşekkür etti.

Verdikleri emeklerden dolayı öğretmenlere de teşekkür eden Yazıcı, “Böyle güzel bir ortamda böyle güzel bir şekilde öğrencilerimize verdiğiniz emeklerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Son dönemlerde eğitim öğretimde ciddi değişim ve gelişmeler olduğunu dile getiren Vali Ersin Yazıcı, engelli çocuklara sahip çıkılması gerektiğini ve onlarla empati kurmanın çok önemli olduğunu söyledi.

“TOPLUMUN BİR PARÇASI OLDUKLARINI HER ZAMAN HİSSETMELİYİZ”

Engelli öğrencilerin hayatlarını idame ettirebilmelerinin yanı sıra bu merkezlerde verilen eğitimlerle kendilerini geliştirmelerine yardımcı olduklarını ifade eden Vali Yazıcı, şunları söyledi: “Bu çocuklar için hepimiz üzerimize düşen görevleri en iyi şekliyle yerine getirmeliyiz. Engelli çocuklarımızın, kardeşlerimizin toplumun bir parçası olduğunu her zaman hissetmekteyiz. Onların sorunları hepimizin, ihtiyaçları hepimizin ihtiyaçlarıdır. Toplum olarak engellilerimize sahip çıkacağız. Engellilerine sahip çıkan, onları iyi derecede eğiten, topluma kazandıran toplumlar, gelişmiş toplumlardır. Yavrularımızın en iyi hizmeti alması bizleri son derece mutlu ediyor. Bu okulda eğitim alan çocuklarımızın gelişme kaydettiğini görünce seviniyoruz. Eğitimin çok etkili olduğunu bir kere daha görmüş oluyoruz. Özel Eğitim Merkezleri engelli çocukların yetiştirilmesinde önemli ve ayrı bir yer edinmiştir. Bu merkezimizde görev yapan öğretmenlerimizin fedakârlığı sayesinde her bir çocuğumuz kendi seviyesine göre gelişim ve ilerleme sağlamaktadır.” Orhan KÖKEN

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP