DOLAR28,9301% 0.01
EURO31,2284% 0.22
STERLIN36,3634% 0.03
FRANG33,0892% 0.11
ALTIN1.885,70% 0,10
BITCOIN1.275.6970.222

“Polis Haftası kutlu olsun”

Yayınlanma Tarihi :

Eski Kuyumcular Mahallesi Muhtarı Abdullah Küçükoğlu, ‘4-10 Nisan Polis Haftası’ nedeniyle yaptığı açıklamada, devletin öncelikli görevinin, vatandaşların huzur ve güven içerisinde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Polisin, vatandaşı merkeze alan hizmet anlayışı çerçevesinde hedefinin, toplumun beklenti, ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak, klasik güvenlik yaklaşımları yerine, bireysel özgürlük alanlarını daraltmayacak ve aynı zamanda da kamu düzenini sağlayacak etkili, çağdaş ve bilimsel yeni yöntemlerin uygulamaya konulmasını  sağladığını anlatan Küçükoğlu, “Türk Polis Teşkilatı, birey hak ve özgürlüklerinin kısıtlayıcısı değil güvencesi konumundadır. Polisimizin temel yaklaşımı insanımıza hizmet etmektir. Aziz milletimizin emniyet ve asayişi, huzur ve güveni, dirlik ve düzenliği için Türk polisi, bugüne kadar, Türkiye Cumhuriyeti’ne, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine yönelen her türlü saldırı ve tehdidi büyük bir başarı ile bertaraf etmiştir ve bundan sonra da etmeye devam edecektir.

Polis Teşkilatının Kuruluşunun Yıldönümü ve Polis Haftası münasebetiyle, ülkemizde huzur ve güven ortamının sağlanmasında emeği geçen tüm Emniyet Mensuplarımızı şükranla ve içtenlikle kutluyor; görevleri esnasında şehit olan polislerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anarken; Emniyet Teşkilatımızın değerli mensuplarına ailece sağlık ve huzur dolu, uzun ömürler diliyorum” dedi. Cengiz GÜNER

YORUM YAP