DOLAR28,9310% 0.02
EURO31,1894% 0.1
STERLIN36,3576% 0
FRANG33,0855% 0.08
ALTIN1.883,92% 0,00
BITCOIN1.273.547-0.543

Robotik kodlama atölyesinin ilk durağı Halalca oldu

Yayınlanma Tarihi :

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Proje Destek Programı kapsamında BAGİAD tarafından hazırlanarak hibe almaya hak kazanan ‘Mobil Robotik Kodlama ve 3D Tasarım Atölyesi’ projesi proje, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir İl Mili Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülmeye başlandı.

Pandemi sebebiyle uygun şartların sağlanmasının ardından Altıeylül ilçesine bağlı Halalca İlk ve Ortaokulu’nda eğitimlere start verildi.

Balıkesir Genç İş Adamları Derneği (BAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Bilcanlı ve yönetim kurulu üyeleri, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat ve Etkinlikler Şube Müdür Vekili Kadriye Güldüren, Halalca Ortaokul Müdürü Olcay Hancı ve Halalca İlkokul Müdürü Mesut Demir ile birlikte okulda inceleme yaptı.

Proje kapsamında minik öğrenciler eğitmenler eşliğinde sanal robot yazılım uygulamalarıyla hayal güçlerini kullanarak tasarımlarını oluşturmaya başladı ve keşfetmenin heyecanı yaşadı.

Yaratıcı zekalarının ortaya çıkarılmasını sağlayan sanal robotik kodlama ve lego setleriyle verilen eğitimin yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait Bilim TIR’ı da eşzamanlı olarak öğrencilerle buluşarak minik öğrencilerin bilim gözlem araçlarını yakından inceleme fırsatı bulmalarını sağladı.

BAGİAD yönetim kurulu üyeleri, okul müdürlerinin eşliğinde eğitimin verildiği sınıfları gezerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Çocukların yaşadığı mutluluğu gözlemleyen ve  organizasyonun başarılı bir şekilde yürütülmesinden dolayı memnuniyetini dile getiren BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı, “Öncelikle projemize katkı sağlayan ve hayata geçirilmesi adına bizlere destek veren herkese tüm üyelerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Okul müdürlerimizin de projemiz hakkındaki olumlu dönüşleri bizleri daha da mutlu etti. Eğitimlerimiz bundan sonra aralıksız olarak devam edecek. Her şey geleceğimizin teminatı güzel çocuklarımız için” dedi. Mustafa ATİK

YORUM YAP