DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN752.8491.124

Sakbaş: Bir dönem daha adayım

Yayınlanma Tarihi :

Küçüksan’da iki dönemdir başkanlık yapan Ahmet Sakbaş, 26 Temmuz’da yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Sakbaş, “Yönetim kurulumla birlikte yapı kooperatifimizi işletme kooperatifine dönüştürdük. İki halı saha, kafeterya ve go-kartın yer aldığı spor kompleksini sitemize kazandırdık. Ortaklarımıza ilk kez 2018 yılında toplan 4.5 milyon lira kar payı dağıttık. Projelerimizi hayata geçirmek için arkadaşlarımla birlikte bir dönem daha adayız” dedi.

Balıkesir Küçüksan İşletme Kooperatifi Başkanı Ahmet Sakbaş, yönetim kurulu üyeleriyle düzenlediği toplantıda 26 Temmuz’da yapılacak genel kurulda bir dönem daha aday olduğunu açıkladı.

Sakbaş, “2013 yılında genç bir yönetim olarak göreve geldik. Göreve geldiğimizde yapı kooperatifimizi işletme kooperatifine dönüştürdük. 2015 yılında imar değişikliği konusu gündeme geldi. Ortaklarımızın yüzde 99’unun başvurusuyla imar değişikliği iptal oldu. Küçük Sanayi Sitemize iki halı saha, kafeterya, go-kartın yer aldığı spor kompleksi kazandırdık. Üç benzinliğin olduğu alanları ticari alana çevirdik, 272 ortak tapumuzu imar barışından faydalanıp yapı kullanımlarını sitemize kazandırdık” dedi.

“ORTAKLARIMIZA İLK KEZ KAR PAYI DAĞITTIK”

2016 yılında yapılan kongrede aldıkları kararla 2018 yılında Küçük Sanayi Sitesi’nde ortaklara ilk kez toplam 4.5 milyon lira kar payı dağıttıklarını kaydeden Ahmet Sakbaş, “2016 yılında yaptığımız kongrenin ardından Ticaret Bakanlığına ve Vergi Dairesine yönetimimizle ilgili iki şikayet oldu. Peş peşe yapılan iki denetim sonucunda aklandık. Pandemi nedeniyle yapamadığımız genel kurulumuzu 26 Temmuz veya 2 Ağustos’ta yapacağız. Yönetim kurulumla birlikte projelerimizi hayata geçirmek için bir dönem daha adayım” diye konuştu.

“BANKALARI TEK ÇATIDA TOPLAYACAĞIZ”

Sakbaş, yıkılan Çıraklık Eğitim Merkezi binasının bulunduğu yerde 10 bankanın şubelerinin olduğu bir binayı siteye kazandırmak istediklerini söyledi.

Sakbaş, sözlerine şöyle devam etti: “İki halı sahanın yapımı sırasında Spor Toto’dan 400 bin lira hibe aldık. Bu hibeyi alırken bizlere destek olan Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey’e site ortaklarımız adına teşekkür ediyorum. Halı saha, kafeterya, go-kart alanlarının yer aldığı spor kompleksimizi önümüzdeki dönem diğer spor branşlarıyla birlikte büyüteceğiz. 17 günlük kapanma döneminde sitemizde meydana gelen patlamada iki işyerimizi tamamen yıkıldı, çok sayıda işyerimiz de hasar gördü. Patlamanın ardından zarar gören arkadaşlarımıza yardımda koşan Karesi Belediyesi başta olmak üzere devletimize, yerel yönetimlerimize, esnaf odalarımıza, Sanayi ve Ticaret Odalarımıza, kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyoruz.” Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP