DOLAR28,9314% 0.05
EURO31,2125% 0.17
STERLIN36,3390% 0
FRANG33,0531% 0.03
ALTIN1.884,39% 0,03
BITCOIN1.281.9331.285

Şiddetli fırtına Ayvalık’ı vurdu

Yayınlanma Tarihi :

Ayvalık’ta dün akşam etkili olan şiddetli fırtına ve dolu, 5 ev ve bir işyerinin çatısını uçurdu, ağaçlar devrildi, araçlar zarar gördü, tekneler battı. Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Fırtına ve hortum ciddi hasarlara yol açtı. Can kaybı olmaması tek tesellimiz” dedi.

Ayvalık’ta dün akşam saatlerinde başlayan sağanağın ardından fırtına ve dolu etkili oldu. Sarımsaklı sahili bölgesinde etkili olan fırtınada, 5 ev ve 1 işyerinin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Park halindeki araçlar zarar gördü, tekneler battı.

Küçükköy, Sarımsaklı, Çamlık ve civarında birçok ev ve işyeri hasar gördü. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle olası bir felaketin eşiğinden dönüldüğünü söyledi.

Ergin, “Fırtına ve hortumun geçtiği yerlerde ciddi hasarlar yaşandı. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle insanların dışarıda bulunmaması büyük bir felaketin önüne geçti. Hemşehrilerimize geçmiş olsun, kimse merak etmesin, hasar gören yerlere yetişmeye çalışıyoruz, buradayız, sahadayız, can kaybı olmaması tek tesellimiz” dedi.
Ayvalık Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park Bahçeler ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri hayatın doğal akışını bozmamak için tüm personeliyle, zarar gören yerlere müdahale etti.

Belediye Başkan Mesut Ergin, sabahın erken saatlerine kadar çalışmalar sırasında sahada hasar gören yerleri birim amirleriyle birlikte tespit etti.  Batan 15 tekneyi kurtarma çalışmalarına Sahil Güvenlik ekipleri de destek verdi. (Haber Merkezi)

YORUM YAP