DOLAR 31,1456 % -0.01
EURO 33,8448 % 0.03
STERLIN 39,6095 % 0.16
FRANG 35,4420 % 0.06
ALTIN 2.033,87 % 0,04
BITCOIN 1.779.779 4.18
Yayınlanma Tarihi :

Sıladan cepheye

MHP İl Başkanlığı Afrin’de şehit olan Mehmetçikler için Zağnos Paşa Cami önünde 10 kurban kesti, lokma hayrı yaptı. MHP İl Başkanı Suat Par, “İç ve dış düşmanlar birlikte saldırı halinde. Bunu def etmek adına Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Afrin’de mücadele etmekte. Biz de bu durumu desteklemek, yüce Türk milleti olarak askerimize destek olma adına burada bu programı düzenledik, günümüz siyaset yapma günü değil” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir İl Başkanlığı, ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan askerler için lokma döktü, kurban kesti. Zağnos Paşa Cami önünde toplanan partililer, dualar eşliğinde kurban kesti.  MHP İl Başkanı Suat Par, MHP Altıeylül İlçe Başkanı Orhan Dereli, MHP Karesi İlçe Başkanı Burak Taş, Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç’ın da katıldığı etkinliğe Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da katılarak destek verdi.

MHP İl Başkanı Suat Par, ‘Başbuğ’un ‘9 Işık’ ideolojisinden yola çıktıklarını, bir dostlarının ilavesi ile 10 kurban kestiklerini söyledi. 10 numaralı kente 10 kurban kesilmesinin amaca ve ruha uygun olduğunu ifade eden Başkan Par, “MHP olarak Afrin şehitleri için şühedaya vefa anlamı taşıması adına Cuma Namazı sonrası Paşa Cami’nde lokma hayrı ve kurban kesme etkinliği düzenledik. Hepimizin bildiği gibi binlerce yıldır Müslüman Türk’ün Anadolu topraklarında yaşamını sürdürmemesi için haçlılarla ecdadımız nasıl mücadele ettiyse bundan 100 yıl öncede Anadolu topraklarından atılmamız, için yedi düvelle mücadele edilmişti. Bugünde aynı şekilde gene yedi düvel ülkemizin beka problemi haline getirmiştir. İç ve dış düşmanlar birlikte saldırı halinde. Bunu def etmek adına Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Afrin’de mücadele ediyor. Biz de bu durumu desteklemek, yüce Türk milleti olarak askerimize destek olma adına burada bu programı düzenledik, günümüz siyaset yapma günü değil.

‘Önce ülkem, sonra milletim, sonra partim ve ben’ diyen liderimizin ifadesiyle buna ilaveten ‘vatan yoksa siyaseti kime yapacağız’ diyen liderimizin sözü ile örtüşmesi üzerine bu programı düzenledik” dedi. Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç da; “Bizde şehitlik kavramı farklı bir kavram. Şu anda Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman evlatları, kahraman Mehmetçiklerimiz ülkemizin bekasına göz koyan hain terör örgütü ile mücadele içinde. Burada her gün şehit vermekteyiz. Bizde de kurban çocuğa evlada kesilir, Mehmetçikler bizim evladımız, kardeşimiz. Bizde gönülden dualarımızla bütün dileklerimizle onların yanındayız” diye konuştu.

Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan ise; MHP’nin yapmış olduğu projeyi kutladığını belirterek, “Allah kurbanlarını kabul etsin. Mehmetçiğimiz Afrin’de mücadele veriyor, vatan, millet, bayrak için. Allah tez zamanda ordumuzu muzaffer kılsın” dedi. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi’nin düzenlediği lokma hayrı ve kurban kesiminin çok anlamlı olduğunu söyledi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP