Yayınlanma Tarihi :

“Sokakta yaşayan çocuklar da bizim çocuklarımız”

Türk-İş İl Temsilcisi Nedim Veske, yeni bir proje başlatmaya hazırlanıyor. Veske, sokaklarda zor şartlarda yaşayan, uyuşturucu kullanan, madde bağımlısı, cinsel istismara uğramış ya da suça karışmış çocuklar ile kötü yola düşebilecek çocukların, topluma kazandırılması için, toplumun tüm kesimlerine çağrıda bulundu.

Türk-İş İl Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Nedim Veske, başta bölünmüş ailelerin çocukları olmak üzere sokakta yaşamak zorunda kalan çocuklara yeni bir yaşam şansı verilmesi gerektiğini belirtti. Veske, o çocukların kendi rızaları dışında sokakta yaşamak zorunda kaldıklarını hatırlatarak, sahip çıkma çağrısında bulundu.

“Sokakta yaşamak zorunda kalan çocuklarımız için bir şeyler yapabiliriz” mesajı veren Veske, bu çocukların sosyal desteklerle yeniden hayata dönmelerinin sağlanabileceğini belirtti.

“BU ÇOCUKLARA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Sokakta yaşayan, yaşamak zorunda kalan çocukları, toplumun sosyal yarası olarak niteleyen Veske, bu çocuklar için yüksek güvenlikli Rehabilitasyon Merkezlerinin kurulmasını istedi. Sendikalar, sivil toplum örgütleri, belediyeler ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının bu konuda yapacağı işbirliğinin önemli olacağını anlatan Veske, bu çocuklar için ayrıca meslek edindirme kurslarının da açılabileceğini ifade etti.

“HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI”

Bu çocuklara sahip çıkmanın sosyal sorumluluk olduğunu belirten Nedim Veske, bu yaşamı onların seçmediğinin de altını çizdi. Bu konuda herkesin yaşın altına elini koyması gerektiğini anlatarak, bu konuda işbirliğine hazır olduğunu sözlerine ekledi. Cengiz GÜNER

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP