DOLAR28,9762% 0.05
EURO31,8548% 0.21
STERLIN36,8348% 0.23
FRANG33,1915% 0.15
ALTIN1.903,35% 0,10
BITCOIN1.097.5760.173

Susurluk’ta kadınlar kooperatifleşiyor

Yayınlanma Tarihi :

Susurluk Belediyesi, Susurluklu kadınların kendi hayatları üzerinde söz sahibi olmaları, istihdama katılmaları, ekonomik ve sosyal yönden güçlenmeleri amacıyla başlattığı ‘Ömür üreten kadınlar projesi’ kooperatifleşiyor.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, “Uğraşan, çalışan bir şeyler üretip ürettiklerini satarak aile bütçelerine katkı sağlayan kadınlarımızın yanındayız. Sonuna kadar da yanlarında olacağız. Kadınlarımızın kendi hayatları üzerinde söz sahibi olmaları, istihdama katılmaları ekonomik ve sosyal yönden güçlenmeleri amacıyla ömür-üreten kadınlar projesini başlattık. Susurluk Ömür-Üreten Kadınları şehrimizin geçmiş tarihinden beri süre gelen mutfak kültürümüzü ve yemeklerini Türkiye’ye tanıttı” dedi.

Pandemi nedeniyle ara verilen kooperatif kurma çalışmalarına da başlandığını kaydeden Güney, “Susurluk Belediyesi olarak bu proje ile Susurluklu kadınların kooperatifleşmelerini destekleyerek, kadınlarımızın bilgi ve becerileri ile ürettikleri ürünleri pazarlamalarına yardımcı olmayı amaçladık. Böylece kadın emeğini daha da değerli kılıp, görünürlüğünü sağlayabileceğime inanıyoruz. Kadınlarımızın yaklaşık bir yıldır, el emeği ile ürettikleri, Susurluk ile özdeşleşmiş yöresel ürünlerini, Belediye’nin Garaj Dinlenme Tesisi’nde hazırladığımız yerde satılması için olanak sağladık. Ayrıca ürünler halen, Susurluk Belediyesi’nin internet satış sitesinden (www.subelmarket.com) pazarlanmakta. Susurluk’un kadınları Susurluk’un yüz akı olmaya devam edecek” diye konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM YAP