Yayınlanma Tarihi :

Tarım Fuarı, yarın açılıyor

‘Balıkesir Tarım Fuarı’, yarın kapılarını Kepsut’ta açıyor. Tarım Fuarı’nı 200 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, 22-25 Şubat tarihleri arasında ‘Balıkesir Tarım Fuarı’na ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Cankul, bu yıl fuara 200 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi.

Cankul, “Bu yıl 9’ncusu düzenlenecek Balıkesir Tarım Fuarı’nın altıncısını Kepsut’ta gerçekleştireceğiz. Yarın kapılarını tüm Türkiye’ye açacak fuar 25 Şubat Pazar gününe kadar sürecek. Bizim beklentimiz  en az 200 bin kişiyi Kepsut’ta ağırlayacağız. Ziyaretçiler tarım fuarını ziyaret edecek, tarımdaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etme fırsatı bulacak. Yine dolu dolu, güzel bir fuar organize edeceğimizi umuyorum. Balıkesir gerek sanayi, gerekse hayvancılık bakımından Türkiye’nin öncü illerinden.

Tarım fuarları 6 yıldır Kepsut’ta yapılıyor. 6 bin metrekare kapalı pazar yeri, belediyemizin ilave ettiği 2-3 bin metrekarelik alanda yapılıyor ve çok başarılı geçiyor. Bu yıl da yine Kepsut’ta Şubat sonunda gerçekleşecek. Tarım İl Müdürlüğümüzün de bu konuda destekleri var. Balıkesir tarım makinelerinde imalat ve üretim olarak önde bir şehir. Tarım ve hayvancılıkta Türkiye’yi besleyen bir il.

Valimiz Ersin Yazıcı’ya, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu’na, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz Zekeriyya Erdurmuş’a ve fuarı düzenleyen Atlas Fuarcılık kuruluşuna teşekkür ediyorum. Geçmişteki başarılı fuar düzenlemelerini bu yıl da yapacaklar. Bizler de Kepsut Belediyesi olarak gereken desteği kendilerine verdik ve vereceğiz. Balıkesir’imize hayırlı olsun. Tüm Balıkesir’i, tüm Türkiye’yi fuara davet ediyorum” dedi. Muzaffer KARAKOYUN

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP