DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.951.430 0.813
Yayınlanma Tarihi :

Torunuyla boğulan kadın toprağa verildi 

Kuşadası’nda bir sitenin havuzunun kenarında yürürken suya düşerek boğulan işitme engelli Ayşe Zeyrek ve torunu E.F.D., Sındırgı’da gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlandı. Ağıtların yükseldiği mahallede, emekli imam Mustafa Zeyrek, annesi ile yeğeninin cenaze namazını kıldırdı.

Aydın Kuşadası’na bağlı Değirmendere Mahallesi’ndeki bir sitenin havuzunun kenarında yürürken suya düşerek boğulan işitme engelli 65 yaşındaki Ayşe Zeyrek ve 3 yaşındaki torunu E.F.D.’nin cenazeleri Sındırgı’nın Aslandede Mahallesi’ne getirildi.

Anneanne ve torununun cenazeleri, ilk olarak evin önüne getirilerek helallik alındı. Cenazeler daha sonra Aslandede Camii yanındaki mahalle meydanına götürüldü. Küçük E.F.D.’nin annesi Aysel D., ağabeyi Ayaz ve ablası Ayşegül, tabutlara sarılarak gözyaşı döktü. Küçük çocuğun babası İbrahim D. de oğlunun tabutu başından bir an olsun ayrılmadı.

İkindi namazının ardından Ayşe Zeyrek’in oğlu olan emekli imam Mustafa Zeyrek, cemaatten helallik istedi. Helallik alındıktan sonra cenazeler, mahalle mezarlığına götürüldü. Mahalle mezarlığında cenaze namazını da Ayşe Zeyrek’in emekli imam oğlu ve küçük çocuğun dayısı Mustafa Zeyrek kıldırdı. Mustafa Zeyrek bu sırada gözyaşlarına hakim olamadı. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP