DOLAR28,9363% 0.04
EURO31,2265% 0.23
STERLIN36,3615% 0.06
FRANG33,0763% 0.1
ALTIN1.886,74% 0,15
BITCOIN1.279.8710.964

BEST A.Ş., BAÜN’ün genç mühendislerini alacak

Yayınlanma Tarihi :

Trafo üretiminde dünya lideri firmalar arasında yer alan BEST A.Ş., Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin Elektrik-Elektronik, Makine, Bilgisayar, Mekatronik ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinde derece yapan genç mühendisleri kadrosuna alacak. BEST A.Ş. yöneticileri mühendis adaylarına seminer ve ders verecek, fabrikada görev yapan mühendisler de fakülte hocalarının danışmanlığında lisans/doktora çalışması yapacak.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Mühendislik Fakültesi’nin Elektrik-Elektronik, Makine, Bilgisayar, Mekatronik ve Endüstri Mühendisliği’nin bölüm başkanları, Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri (BEST) A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Yırcalı, Genel Müdür Tunç Tezel ve Ar-Ge Müdürü Ahmet Kerem Köseoğlu ile dijital platformda toplantı yaptı.

Toplantıda, Balıkesir Üniversitesinden mezun olan Elektrik-Elektronik, Makine, Bilgisayar, Mekatronik ve Endüstri Mühendislerinin BEST A.Ş.’de istihdam oranını arttırmak için BEST A.Ş. tarafında karşılık bulacak öneme haiz konuların müfredata dahil edilmesi, BEST A.Ş. Yöneticilerinin Fakülte öğrencilerine gerek mesleki gerekse iş hayatına yönelik seminerler ve dersler vermeleri, Ar-ge işbirliklerini arttırma noktasında ise BEST A.Ş. Mühendislerinin yüksek lisans/doktora çalışmalarını Fakülte hocalarının danışmanlığında gerçekleştirilmesi ve ortaya çıkacak tezlerin projelendirilmesi görüşüldü.

BEST A.Ş. Genel Müdür Tunç Tezel ilgili bölümlerin dereceye giren öğrencilerini istihdam etmekten memnun olacaklarını belirtti. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP