DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN752.6130.956

Türk kadınını anlattılar

Yayınlanma Tarihi :

‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törende okul öğrencileri hazırladıkları oratoryo ile tarihte başarıları ve mücadeleleri ile örnek olan Türk kadınlarını canlandırdı.

Altıeylül Kaymakamlığı’nın düzenlediği etkinliğe Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan’ın eşi Melek Turan, Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir’in eşi Aysu Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ın eşi Nesrin Yıldız, kadın derneklerinin temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Gülten Küçük, “Kadınlarımız göz nuru hayatın can damarıdır. Her güzel şeyin, her iyiliğin, her zarafetin, her letafetin ve sevginin her noktasındadır. İnsanlığın devamı için olmazsa olmazıdır. En büyük dertlerin dertlisi en büyük mutlulukların kahramanıdır. Dünya kadınlarla daha güzeldir. Düzenli ve temiz bir yer görüldüğünde kadın eli değmiş denir. Bu söylenenlerin hepsinin tek nedeni kadınların ince ve narin olmalarındandır. Bizim örf ve adetlerimize göre yuvanın gerçek sahibi olan kadın aile ve toplumun temel direğini oluşturmaktadır. Kadınlar duyguları, mantığı ve inancı ile tarihte her zaman erkeğinin yanında yer almıştır” dedi.

Okul öğrencileri sahneledikleri oratoryo ile tarihe adını yazdıran kadınları canlandırdı. Törende ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle düzenlenen afiş yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. İmran YOLAÇ

YORUM YAP