DOLAR 31,0233 % 0.04
EURO 33,6934 % 0.27
STERLIN 39,2196 % 0.01
FRANG 35,2940 % 0.1
ALTIN 2.021,30 % 0,15
BITCOIN 1.617.287 -0.701
Yayınlanma Tarihi :

Uçar, adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir teşkilatlarında seçim süreci başladı. Bu arada ilçe başkan adayları da bir bir ortaya çıkıyor. Avukat Tugay Demiralp’in adaylık açıklamasının ardından dün de Zekiye Uçar da ekibiyle düzenlediği basın açıklamasında adaylığını resmen açıkladı.

CHP Altıeylül İlçe hizmet binasında düzenlenen adaylık açıklamasına katılım yoğun oldu. Başkan adayı Uçar, burada yaptığı açıklamada, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, kendilerinin de içerisinde bulunmaktan onur duyduğu CHP’ye, 2010 yılında yapılan halkoylaması ve 2011 yılı genel seçimlerinde çalışma guruplarında görev alarak, kapı kapı, mahalle mahalle, ev ev dolaşarak işin mutfağından, sahadan başladığını söyledi.

2013 yılında Altıeylül İlçe Kurucu yönetiminde 26 ay görev yaptığını belirten Uçar, 2016-2018 yılları arasında İl Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı ve sonraki ilçe yönetiminde bulunduğunu ifade etti. 10 yıldır CHP’de aktif olarak hizmet ettiğini anlattı.

“KAFTANCIOĞLU’NUN ESTİRDİĞİ RÜZGARI, ALTIEYLÜL’DE ESTİRMEK İÇİN ADAYIM”

Zamanının, tecrübesinin, birikiminin olduğunu, bir kadın olarak cesaretinin bulunduğunu söyleyen Zekiye Uçar, açıklamasında şu hususlara yer verdi: “Sizler ülkenin koşullarının mevcut iktidar tarafından ne kadar kötü yönetildiğini, ülkede hak, hukuk adalet kavramının olmadığını, çok iyi biliyorsunuz. Ülke genelinde, Mahalli İdareler seçimleri sonucu yakaladığımız ivmeyi, iktidara taşımak İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun, Canan Kaftancıoğlu’nun estirdiği rüzgarı, Altıeylül’de estirmek için adayım.

Kadının olduğu yerde nezaket,  sevgi, saygı, şefkat, hak, adalet ve özveri vardır. Kimi sanatta, kimi sporda,  kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Milli mücadelemizde öncü olan Kara Fatma, Gördesli Makbule gibi ben de siyaset de öncü olmak, çocuklarımıza daha özgür ve daha demokratik bir gelecek bırakabilmek için, ülke kaygısı ile üzerime düşen her türlü sorumluluğu almaya hazırım. Bu nedenlerle aday oldum. Dursunbey’in kırsalından gelmiş bir kardeşiniz ve bir kadın olarak; fikrimizin rehberi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’e bir borcum var. Minnet borcumu ödemek için adayım. Partimizde kaybolan, birlik beraberlik ve sevgi ortamını yeniden sağlamak için adayım. 10 yıldır partimizin çeşitli kademelerinde bulunmuş, örgüt terbiyesi ve disiplini almış birisi olarak; bu görevi layıkıyla yapacağıma inandığım için adayım.  Çoğu zaman bizi korkutan ışık değil, içimizdeki karanlıktır. İçimizdeki karanlıkları yok etmek için adayım. Büyük bir tepeyi aştığınızda; insanın bulacağı şey, daha çok aşılacak tepelerin olduğudur. Ben bu zorlukları bilerek o tepeleri birlikte aşacağımıza inandığım için adayım.

Partimizde kişisel menfaatleri değil, toplumsal menfaatlerini egemen kılmak için adayım. Adayım çünkü; benim arkamda şu bu yok.  kişilerin, bir grubun değil, bu güne kadar hizmet etmekten onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin saygın üyeleri var. Sizler varsınız. Ben sizlerin sağduyusuna güvenerek aday oldum. Teslim olmadan, boyun eğmeden, sürünmeden el etek öpmeden yaşamak için aday oldum. En önemlisi de partimize seçim kaybettiren nedenleri ortadan kaldırmak için adayım. Bunun için, çalışmak, çalışmak çok çalışmak için adayım.”

“ADAMCILIĞA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Uçar, konuşmasında şu vaatlerde bulundu: “Kadınların ve gençlerin daha çok görev alacağı çalışma grupları oluşturmak. Parti içerisinde, adamcılığa, bölgeciliğe ve mezhepçiliğe izin vermeyeceğiz. Tüketen değil üreten bir örgüt olması için çalışacağız. Proje odaklı ve program dahilinde kırsal alan çalışmalarına hız vereceğiz. Kırsal mahallelerde ev kadınlarına yönelik çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Klasik anlamdaki siyasi dilin değişmesi, sevgi dilinin, hoşgörünün egemen olması için çalışacağız. Ben değil, biz olan, gücünü evrensel ve sol düşünceden  alan, demokrasiye inanan, çok sesli bir düşünceye damga vuran anlayışı, Altıeylül ilçesinde egemen kılmak  için çalışacağız. Sivil Toplum kuruluşları ile koordineli olarak, birlikte çalışacağız. İlimizde olmayan EYT mağdurlarının, örgütlenme oluşumlarına destek vereceğiz.” Cengiz GÜNER

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP