Yayınlanma Tarihi :

Vali İsmail Ustaoğlu’ndan Muharrem Ayı Mesajı

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Muharrem ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali İsmail Ustaoğlu’ndan Muharrem Ayı Mesajı
Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Muharrem ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Vali Ustaoğlu, Muharrem ayının İslam kültür tarihinde önemli bir zaman dilimi olduğunu vurgulayarak, bu ayın içerdiği önemli olaylardan bahsetti.

Mesajında, Hicri yılın ilk ayı olan Muharrem ayının, paylaşmanın ve bereketin simgesi aşure günüyle birlikte, Ehl-i Beyt sevgisi ve tüm Müslümanlar açısından ortak duyguları barındırdığını belirtti. Ayrıca, Hicretten 61 yıl sonra Kerbela’da yaşanan acı olayları hatırlatarak, Sevgili Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin ile birlikte birçok Ehl-i Beyt mensubunun şehit edildiği tarihi olayı anlattı.

Vali Ustaoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hüzünlerde ve acılarda birleşebildiğimiz gibi, sevinçte de birlik olabilmeli, tüm dünyada barış ve kardeşliğin hakim olması için birbirimize sevgiyle sarılmalıyız. Geçmişteki acıların bugünün ayrışma noktaları olmaması için birlikte hareket etmeli, kardeşlik ve dayanışma ruhunu daha da güçlendirmeliyiz.”

Son olarak, Vali Ustaoğlu, Aziz Milletimizin, değerli Balıkesirli hemşerilerinin ve tüm İslam Âleminin Hicri yeni yılını ve Muharrem ayını tebrik ederek, yeni Hicri yılın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesine, dünyada barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine dua etti.

Kaynak : Basın Bülteni

YORUM YAP