DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.952.638 0.489
Yayınlanma Tarihi :

Vali Yazıcı, amirleri ağırladı 

Vali Yazıcı,  amirleri ağırladı 

Balıkesir’de görev yapan mülki idare amirleri ile eşleri, ‘10 Ocak İdareciler Günü’ nedeniyle Vali Ersin Yazıcı ile eşi Hanife Yazıcı’nın ev sahipliğinde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Yemeğe Balıkesir’de görev yapan Vali Yardımcıları ile 20 İlçe Kaymakamı eşleri ile birlikte katıldı.

“AZİM VE ŞEVKLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı, mülki idare mesleğinin önemi ve onurunu anlatarak, “Balıkesir’de görev yapan tüm meslektaşlarımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Valimiz önderliğinde azim ve şevkle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“HER ZAMAN DESTEK VERDİLER”

Vali Yardımcısı İsmail Demirhan da; Vali Yazıcı ile eşi Hanife Yazıcı’nın, kendilerine ve eşlerine her zaman destek olduğunu belirterek, İdareciler Günü vesilesiyle düzenlenen yemekte bulunmaktan dolayı meslektaşlarıyla birlikte mutluluk duyduklarını söyledi.

“EN ÖNEMLİ VAZİFEMİZ…”

Vali Yazıcı ise; programda yaptığı konuşmada, “Değerli Meslektaşlarım” diye hitap ettiği mülki idare amirlerinin ‘10 Ocak İdareciler Günü’nü kutlayarak, Balıkesir’in idaresinde devlet adına fedakarca görev yapan meslektaşları ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Mülki idare amirleri olarak vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” diyen Yazıcı, “Mülki idare amirlerimiz, toplumumuzun tüm kesimlerinin sorunlarını, dertlerini dinleyen görevlilerdir. Bu anlamda tüm görev yaptığımız yerlerde bütün arkadaşlarımız, vali yardımcısı arkadaşlarımız, kaymakamlarımız bu hassasiyetle görev yapmalıdırlar. Devletimizi temsil eden idarecilerimiz, devlet ile vatandaşlarımız arasındaki bağları güçlendirme görevini üstlenmişlerdir. Ülkemizin yarınlara daha güçlü bir ülke olarak girmesine katkı sağlayacak şekilde çalışmalıyız. Vatandaşlarımızın kendisini huzur ve güven içinde hissetmesini temin etmek, ihtiyaçlarını, zamanında, onları rahatsız etmeden giderebilmek ve devletimizin şefkatini, hoşgörüsünü ve adaletini kendilerine hissettirmek en önemli vazifemizdir” diye konuştu.

‘10 Ocak İdareciler Günü’nü kutlayan Yazıcı, “2018 yılının 2017 yılına oranla hem Balıkesir için hem ülkemiz hem de dünya için daha iyi bir yıl olması temennisinde bulunarak, bu mesleğe emeği geçmiş büyüklerimizi ve şehitlerimizi anıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. İmran YOLAÇ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP