DOLAR 31,1456 % -0.01
EURO 33,8448 % 0.03
STERLIN 39,6095 % 0.16
FRANG 35,4420 % 0.06
ALTIN 2.033,87 % 0,04
BITCOIN 1.779.779 4.18
Yayınlanma Tarihi :

Vali Yazıcı’dan davet

Vali Ersin Yazıcı, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası’ nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Vali Yazıcı, mesajında Balıkesir’i görmeyen herkesi doğanın, tarihin ve kültürün ışıklarını Balıkesir’de yeniden keşfetmeye davet etti.

“BALIKESİR, ÖNEMLİ BİR TURİZM POTANSİYELİNE SAHİP”

Vali Yazıcı, ‘42. Turizm Haftası’ dolayısıyla yayımladığı mesajında dört mevsim turizmin dolu dolu yaşanabileceği bir Balıkesir için çalıştıklarını vurguladı.

Yazıcı, “Ülkemizde hızla gelişen turizm sektöründen ilimizin de yeteri kadar pay alabilmesi, turizm alanında hak ettiği noktaya gelebilmesi için yoğun bir gayret içerisindeyiz. İlimiz, eşsiz doğal güzellikleri, tarihsel dokusu ve kültürel zenginlikleri, bereketli toprakları, sağlık ve termal turizmi, kış turizmi, konuksever insanları ile önemli bir turizm potansiyeline sahiptir. Bu bağlamda, turizmin çeşitlendirilebilir anlamda çoğaltılması ilimize değer katacaktır. İlimizin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması yönünde önemli adımlar atılmış, Balıkesir’i ülke turizmi içinde farklı ve nitelikli bir konum kazandırarak turizm sektöründe marka yapmak amacıyla valilik olarak her türlü gayreti göstermekteyiz” dedi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR TURİZMİ DÜŞÜNMELİYİZ”

Balıkesir’in sahip olduğu doğal ve kültürel varlıkların turizme kazandırılması ve turizmin ilimizde çok daha ileriki seviyelerde olmasının Balıkesirlilerin haklı olarak büyük bir hedefi ve hayali olduğunu kaydeden Vali Ersin Yazıcı, “Hepimiz birbirimize destek olursak başarı kalıcı olabilir. Yapabileceklerimizi ortaya koyup samimi olarak bir şeyler yapmalıyız. Sürdürülebilir bir turizmi düşünmeliyiz. Bölgeye gelen turist sayısı artarak devam ediyorsa bununla birlikte işletmelerin kendini geliştirme ihtiyacı doğacak.

İlimizin sahip olduğu potansiyeli vizyoner bir bakış açısıyla değerlendirmek, Balıkesir marka kentini meydana getirme konusunda büyük öneme sahiptir. Balıkesir’in bu avantajlı yönlerini ve turizmdeki gelirini daha da arttırmak için hep birlikte ve ortak hareket etmemiz gerekmektedir. Bu noktada ilimizin turizmde hak ettiği seviyeye gelebilmesi için kamu kurumlarımıza, esnafımıza ve tüm halkımıza görevler düşmektedir” diye konuştu.

“BALIKESİR’E DAVET EDİYORUZ”

Balıkesir’in gerçekleştireceği kararlı atılımlarla turizm sektöründe haklı yerini mutlaka alacağını ifade eden Vali Yazıcı, mesajını şöyle tamamladı:

“Bacasız sanayi olarak tanımlanan ve her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolayısıyla ilimizde bulunan bütün turizm değerlerinin ön plana çıkarılacağı bir yıl olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım. Balıkesir’i görmeyen herkesi, doğanın, tarihin ve kültürün ışıklarını Balıkesir’de yeniden keşfetmeye davet ediyorum. Ayrıca, 2018 turizm sezonunun ülkemize, milletimize ve turizm sektöründe yer alan otel, acente ve tüm işletmelere bereketli olmasını dilerim.” İmran YOLAÇ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP