Yayınlanma Tarihi :

Vali Yazıcı’dan müdürlere uyarı!

Vali Yazıcı’dan müdürlere uyarı!

Vali Ersin Yazıcı, kamu kurumlarının müdürlerini topladı, iş ve işlemler, projeler ve vatandaşla olan diyaloglar hakkında uyardı. Vali Yazıcı, “Biz vatandaşlarımızın amiri değil hizmetkarıyız, bizler halkımızın istek ve ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüyüz. Ortak akıl ve somut projelerle Balıkesir’i bir bütün olarak daha iyi konuma getirmek için çaba sarf edilmesinde herkesin üzerine görev düşüyor” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, kurum müdürleri ile bir araya gelerek, valilik iş ve işlemleri, projeler ve vatandaşlarla olan diyalog konularını içeren bir toplantı gerçekleştirdi.

Vali Yazıcı başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcıları İsmail Demirkol, Mehmet Suphi Olcay, Şükrü Kara, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay ile kurum müdürleri katıldı.

ORTAK AKIL VE SOMUT PROJELER

Vali Yazıcı, kurum müdürlerine yaptığı konuşmasında, “Biz vatandaşlarımızın amiri değil hizmetkarıyız, bizler halkımızın istek ve ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüyüz” dedi.

Ortak akıl ve somut projelerle Balıkesir’i bir bütün olarak daha iyi konuma getirmek için çaba sarf edilmesinde herkesin üstüne görev düştüğünü belirten Yazıcı, halkı kucaklamaya ve onların sorunlarını çözmeye sonuna kadar kararlı olduklarını ifade etti.

“AYNI HIZ AYNI GAYRETLE DEVAM”

Yazıcı, devleti temsil eden memurlardan vatandaşın mutluluğunu esas almalarını isteyerek, “2018 yılında da hepimize düşen yine aynı hızla, aynı gayretle işimizi yürütmek. Vatandaşa en iyi hizmeti vermek adına dikkatli davranılması gerekiyor. Öncelikle vatandaşlarla olan iletişim en iyi seviyede olmalı. Vatandaşın iş ve işlemlerinin daha akıcı ve daha hassas bir şekilde yerine getirilmeli.

“KAMU KURUMLARI HER AN ULAŞILABİLİNİR OLMALI”

Kamu kurumlarının her an ulaşılabilinir olması gerekiyor. Devlet imkanlarının vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kullanılması idareciler açısından bir zorunluluk.

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Bütün kurumlar kendileriyle ilgili işleri hızla yapmak durumunda.  Şunu bilmemiz lazım ki; biz büyük bir aileyiz ve birbirimize her daim yardımcı olmak durumundayız. Herkes, her birim işini yapmakla mükelleftir. Bütün kurumlar kendileriyle ilgili işlerde yardımcı olmak ve işleri hızlı yapmak durumundadır. Yaptığınız yapacağınız hizmetler için teşekkür ediyorum. Sizlerle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum ve bu toplantımızın hayırlı olmasını, Balıkesir’imiz için hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP