DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN751.6870.872

Yaşar Ateş, TEMAD başkan adaylığını açıkladı

Yayınlanma Tarihi :

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Balıkesir Şubesi’nin 3 Temmuz’da yapılacak seçimleri öncesi Yaşar Ateş başkan adaylığını açıkladı. Ateş, “Her üyemizin sorunlarının yerinde tespit edilerek çözümünün sağlanması için girişimlerde bulunacağız. Hiç bir üyemizin yalnızlık içine düşmesine fırsat vermeyeceğiz. Birliktelik duygusunu güçlendirerek geliştireceğiz. Gerektiğinde hukuksal desteği de sağlayacağız” dedi.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Balıkesir Şubesi’nin seçimli genel kurulu 3 Temmuz’da yapılacak. Seçimler için adaylığını açıklayan eski başkanlardan Yaşar Ateş, hedeflerini açıkladı.

Ateş, “Balıkesir TEMAD İl Başkanlığı’na 2012-2014 yıllarındaki gibi enerji ve hareketlilik sağlayarak kamuoyunda ve ilgili kurumlarda hak ettiği saygın yerini almasını sağlayacağız. TEMAD üyeliğinin onurunu ve ayrıcalığını, mekanımızı ve ortamını, faaliyetlerini istenen seviyeye getireceğiz. Şehrimizde üyelerimizin yoğun yaşadıkları mahallelerde lokaller açacağız (Adnan Menderes-Paşa Alanı vs.). Sağlık, tedavi, cenaze ve defin gibi durumlarında yanlarında olacağız. İlgili kurumlar ile hızla irtibata geçerek mağdur edilmeden sorunlarına çözüm sağlayacağız. Tüm ilçe TEMAD şubelerimiz ile ortak ve koordineli çalışmayı başaracağız” dedi.

Spor, gezi, sanat etkinliklerinde organizasyonlar düzenleyeceklerini kaydeden Ateş, “En ekonomik ve kolay imkânlar ile üyelerimizin bu faaliyetlerden faydalanmasını sağlayacağız. Birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirecek hem ekonomik, hem nezih, hem de güzel olan, yemekli, yemeksiz toplantılar belirli aralıklarla yapılmaya özen gösterilecek. Türk Silahlı Kuvvetleri yaz ve kış kamplarından toplu tahsisler ile üyelerimizin bu imkânlarımız ve hakkımızdan faydalanmasını sağlayacağız. Her üyemizin sorunlarının yerinde tespit edilerek çözümünün sağlanması için girişimlerde bulunacağız. Hiç bir üyemizin yalnızlık içine düşmesine fırsat vermeyeceğiz. Birliktelik duygusunu güçlendirerek geliştireceğiz. Gerektiğinde hukuksal desteği de sağlayacağız.

Üyelerimizin ve aile fertlerinin kendilerini geliştirmelerini, ifade etmelerini, resim, müzik, spor ve benzeri alanlarda yeteneklerini ve ürünlerini sergilemeleri için destek ve gerekli kurslara önderlik edeceğiz. İdari ve mülki tüm kurumlar ile ilişkilerimizi istenen ve olması gereken seviyeye getireceğiz. TEMAD Kadın kolunun güncel ve istenen hale gelmesini sağlayacağız. Lokal işletmesinin tüzük kurallarına uygun ve profesyonel anlayışla hizmet vermesini, verilen hizmet kalitesinin artmasını ve fiyatların düşmesini sağlayacağız. Nereden gelirse gelsin tüm astsubay ve yakınlarına, ilimize geldiklerinde; her türlü destek ve hizmeti vereceğiz. Okul kayıtları, yurt ve diğer tüm ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet edeceğiz.

Üyelerimizin ve eşlerinin kalabileceği Yaşlı Bakım Evi projesini yürürlüğe koyarak derneğimize kazandırmak için ilgili kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile görüşmeleri başlatıp bir an önce derneğimize kazandıracağız. Bayrağına, vatanın bölünmez bütünlüğüne, şehidine, gazisine değer veren, saygı duyan, Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, tüm siyasi partilere eşit mesafede, siyaset üstü bir yönetim olacağımızın sözünü veriyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP