Yayınlanma Tarihi :

Yaşlıları ziyaret etti

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Firdevs Saraçoğlu Yaşlılar ve Bakım Evi’nde yaşayan yaşlıları ziyaret etti. Bakım evinde yaşayan yaşlılar, yetkililerin gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

Ziyarette, sadece para ve silahla büyük devlet olunmadığını söyleyen Belediye Başkanı Hasan Avcı, devletin ihtiyaç sahiplerine sahip çıkmasının da büyük bir kıstas olduğunun altını çizdi.

Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sadece silah ve para gücüyle büyük devlet olunmaz. Büyük devlet, yaşlısına, yoksuluna, kimsesizine sahip çıkan  devlettir. Bu milletin kimliği, benliği ve hafızası olan yaşlılarımızı, olgun gençlerimizi ziyaret ettik. Burada onlarla beraber olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sosyal belediyecilik ve sosyal devlet anlayışını burada görmüş oluyoruz. Teyzelerimiz, amcalarımız burada gördükleri hizmetten mutlu olduklarını söylüyor. Bizler de onları böyle mutlu görmekten mutluluk duyuyoruz.

Milletimize bu hizmetleri veren Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Büyük devlet, güçlü devlet, yaşlısına, kimsesizine, ihtiyaç sahibine sahip çıkarak olunur. Bu devletin ferdi olmaktan gurur duyuyorum.”

Firdevs Saraçoğlu Yaşlılar ve Bakım Evi’ne yapılan ziyarete Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Emine Ödemiş ev sahipliği yaparken, Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya Başkan Yardımcısı Osman Ödemiş ve birim müdürleri eşlik etti. Ziyaret Afrin’de gerçekleşen ‘Zeytin Dalı Harekatı’ için yapılan dualarla sona erdi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP