DOLAR 31,0233 % 0.04
EURO 33,6934 % 0.27
STERLIN 39,2196 % 0.01
FRANG 35,2940 % 0.1
ALTIN 2.021,30 % 0,15
BITCOIN 1.617.287 -0.701
Yayınlanma Tarihi :

Yatırım komitesi toplandı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) öncülüğünde kurulan Balıkesir İl Yatırım Komitesi, 2018 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya 15 kurumdan 21 temsilci katıldı.

Balıkesir’de yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla yatırımcının yatırım aşamalarında muhatap olduğu tüm kurum ve kuruluşları bir araya getirmek amacıyla kurulan İl Yatırım Komitesi toplantısına Vali Yardımcısı Bayram Ali Köse başkanlık etti.

Toplantıya Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Yatırım izleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Balıkesir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Balıkesir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Balıkesir İl Ticaret Müdürlüğü, Balıkesir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Balıkesir 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Burhaniye Zeytin ve Zeytin Ürünleri İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü,  Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Ticaret Borsası ve Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörlüğü temsilcileri katıldı.

Komite Başkanı Vali Yardımcısı Bayram Ali Köse’nin ardından söz alan Balıkesir Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Candan Şahin, 2018 yılında Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi kapsamında yürütülen alışmaları anlattı.

Balıkesir İl Yatırım Komitesi’nin Balıkesir’de gümrük kurulması, serbest bölge kurulması, Ekonomi Bakanlığı Bölgesel teşvik sisteminin yatırımcı lehinde daha da iyileştirilmesi, termal turizm merkezlerinin alt ölçekli planlanması konularında çalışma yaptığı bildirildi.

Yatırım ortamının tanıtılması için de yoğun şekilde faaliyetler yürüttüklerini belirten Şahin, 9-10 Mayıs’ta gerçekleşecek ‘Balıkesir Yatırım Günleri’nde Balıkesir yatırım ortamını ile yatırım yapmış yatırımcıların panelist olarak katılacağı paneller aracılığıyla tanıtacaklarını belirtti. ISO ilk 1000’de yer alan firmaların en üst düzey temsilcileri ve zincir otel yatırımcıları da davetliler arasında bulunuyor. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP