Yayınlanma Tarihi :

Yeni Müdür, Mardin’den Geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı Emniyet Müdürleri kararnamesi ile Balıkesir Emniyet Müdürlüğü’ne üç yıldır Mardin’de görev yapan Hasan Onar atandı. Balıkesir Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ise; Gaziantep’in yeni Emniyet Müdürü oldu.

Resmi Gazetede yayımlanan Emniyet Müdürleri kararnamesi ile Balıkesir’in de aralarında bulunduğu 49 ilin Emniyet Müdürü değişti. Kararname ile üç yıldır Mardin’de görev yapan Emniyet Müdürü Hasan Onar, Balıkesir Emniyet Müdürlüğüne atandı. Mardin’de terör ve uyuşturucu operasyonlarıyla dikkat çeken Onar, bölge halkı ile kurduğu sıcak diyalog ile adından söz ettirdi.

Balıkesir Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ise; yayınlanan kararname ile Gaziantep Emniyet Müdürü oldu. Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ünsal Hayal de kararname ile Ardahan İl Emniyet Müdürü olarak atandı.

HASAN ONAR’IN ÖZGEÇMİŞİ   

21.06.1967 tarihinde Afyonkarahisar İli Dinar İlçesinde doğmuştur. 1985 yılında Polis Koleji, 1989 yılında Polis Akademisinden mezun olarak İzmir Emniyet Müdürlüğü kadrosunda Komiser Yardımcısı rütbesiyle göreve başlamıştır.

Değişik rütbelerde sırasıyla İzmir, Tunceli, İzmir, Manisa illerinde görev yapmış, 2012 yılında Manisa ilinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiş, İzmir Teftiş Kurulu Başkanlığında görev yaparken 07/01/2014 tarihinde Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğüne atanmıştır. Kırıkkale Emniyet Müdürü olarak 2 yıl 9 ay görev yaptıktan sonra 25.10.2016 tarih ve 2016/759 sayılı Kararname ile Mardin İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.

2008 yılından Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans Eğitimini, 2014 yılında ise Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde ikinci Lisans eğitimini tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu 2.Sınıf Öğrencisidir. İyi derece de İngilizce bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP