DOLAR 31,1462 % 0
EURO 33,8250 % 0
STERLIN 39,5223 % 0.03
FRANG 35,4579 % 0.11
ALTIN 2.032,82 % -0,01
BITCOIN 1.776.978 3.856
Yayınlanma Tarihi :

YERSA’yı inceledi, sanayi esnafını dinledi

Vali Ersin Yazıcı, YERSA Sentetik Dokuma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi ziyaret etti, Kepsut’ta sanayi sitesinde esnafın sorunlarını dinledi.

Vali Ersin Yazıcı, YERSA Sentetik Dokuma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi ziyaret etti, tesis sahibi Sinan Yırcalı’dan üretim aşamaları ve yıllık üretim kapasiteleri hakkında bilgi aldı. Vali Yazıcı, Balıkesir’e sanayi alanında böylesi tesislerin üretim ve istihdam kapasitesinin sevindirici olduğunu söyledi.

“ÜRETİCİLERİMİZ İÇİN BURADAYIZ”

Üretim tesislerinde de incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, fabrikaların sadece bölgeye değil, Türkiye ve yurt dışına da hitap eden bir çapta olduğunu sözlerine ekledi.

Balıkesir’in üretmeye, daha çok katma değer sağlamaya, istihdam oluşturmaya büyük önem verdiğini belirten Vali Yazıcı, çalışan, üreten, istihdam sağlayan sanayici ve işadamlarının her zaman yanında olacaklarını ve her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

KEPSUT SANAYİ SİTESİ ESNAFINI ZİYARET

Vali Ersin Yazıcı, fabrikadaki incelemelerin ardından Kepsut Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Vali Yazıcı, esnafı tek tek ziyaret ederek, bir süre sohbet etti. Esnaf ile yakından ilgilenen Vali Yazıcı, site esnafı ile çay içip, sorunlarını dinledi.

Sanayi sitesinin Kepsut’ta önemli bir istihdam alanına sahip olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, sitenin sıkıntılarının giderilmesi için ilgili kurumların işbirliği içerisinde çalışmaları gerektiğini belirterek, Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı ve Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ile birlikte sanayi sitesinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“VATANDAŞLARIMIZ İLE SÜREKLİ İÇ İÇEYİZ”

Göreve başladığı günden itibaren esnaf ve vatandaşlarla beraber olan Vali Yazıcı, “İlimizde ortak aklın birlikte yürütülmesi için vatandaşlarımız ile sürekli iç içeyiz. Bizler her zaman esnafımızın ve halkımızın yanındayız. Bizim devlet olarak kapımız onlara her daim açıktır” dedi.

Vali Yazıcı, Sanayi Sitelerinin şehrin gelişimi için çok önemli olduğunun altını çizerken, hangi şehrin sanayisi gelişmişse, o şehrin gelişmişlik seviyesinin de yüksek olduğunu, bu anlamda da sanayilerin gelişimini ve daha ileriye taşınması için valilik olarak gereken desteği vereceklerini söyledi.  Yazıcı, ziyarette esnafın soru ve önerilerini dinleyerek, fikir alışverişinde bulundu. Vali Ersin Yazıcı son olarak Kepsut Beyköy Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek istek ve taleplerini de dinledi. Muzaffer KARAKOYUN

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP