Yayınlanma Tarihi :

Zafer yemeği

Vali Ersin Yazıcı ve eşi Hanife Yazıcı, ‘18 Mart Şehitleri Anma Günü’ etkinlikleri çerçevesinde, şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verdi.

Yemeğe Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Sema Kırcı, Kasım Bostan, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Baro Başkanı Erol Kayabay, Vali Yardımcıları Mehmet Suphi Olcay, Şükrü Kara, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Ahmet Çakar ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Vali Ersin Yazıcı ve eşi Hanife Yazıcı yemekte şehit aileleri ve gazilerle tek tek selamlaşarak sohbet etti. Sıcak bir ortamda geçen yemekte protokol üyeleri de şehit aileleriyle ve gazilerle aynı masaları paylaşarak birlikte yemek yedi.

“MEMNUNİYET VE GURUR DUYDUK”

Düzenlenen yemekte davetlilerin masalarını tek tek dolaşarak duygularını açıklayan Vali Yazıcı, “Varlığınızla kıymetlenen bu anlamlı günde, hepinizi en kalbi hislerle selamlıyor, saygılar sunuyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Şehitlerimizin bize yadigârı olan çok değerli şehit aileleri hepinize şehitlerimiz adına verdiğimiz yemeğe katıldığınız için teşekkür ederiz. Millî değerlerimizin korunması uğrunda seve seve hayatını feda eden kahraman şehitlerimizin yakınlarıyla böyle bir araya gelmekten memnuniyet ve gurur duyduk” dedi.

“MİLLET İÇİN CANINI FEDA EDEBİLİR”

Şehitliğin en yüce makam olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, “Ailelerine gurur, Türk Milletine hayat veren yüce şehitlerimiz, yurdun dört bir yanındaki hatıralarıyla şanlı tarihimizin sayfalarına vatanseverliğin en güzide örneklerini yazdırdılar. Onların uğrunda can verdiği bu topraklar, akıttığı kanla vatan olmuştur. Hiçbir feragat, hiçbir vazgeçiş can kadar kıymetli olamaz. Ancak, vatan, millet, iman; can kadar, canan kadar sevilirse, insan kendinden vazgeçebilir. Millet için canını feda edebilir.

Biz bir aileyiz. Balıkesir Valiliği her zaman yanınızdadır. Balıkesir Valisi her zaman yanınızdadır, hizmetkârınızdır. Bu büyük millet her zaman yanınızdadır, size minnettardır. Tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tekrar katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Program İl Müftü Vekili Ramazan Topcan’ın yaptığı yemek duasıyla sona erdi. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP