DOLAR28,9320% 0.02
EURO31,1976% 0.12
STERLIN36,3445% -0.02
FRANG33,0843% 0.08
ALTIN1.883,14% -0,04
BITCOIN1.276.423-0.728

Zumba ve platesle zayıflıyorlar

Yayınlanma Tarihi :

Burhaniye’de ‘Obeziteye Dikkat! Yaşamına Hareket Kat’ sloganıyla başlatılan zumba ve plates kursuyla kadınlar hem eğleniyor hem de zayıflıyor.

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ‘Obeziteyle Mücadele Birimi’ tarafında kadınlara yönelik ücretsiz plates, zumba ve temel jimnastik kursları veriliyor.

‘Obeziteye Dikkat! Yaşamına Hareket Kat’ sloganıyla, diyetisyen kontrolünde iki yıldır süren kurslara katılan 475 kadının toplamda bin 803 kilo zayıfladığı açıklandı.

Burhaniye Atatürk Spor Salonu’nda beden eğitimi öğretmeni Gözde Durmaz tarafından verilen kurslarda katılımcılara, belediye bünyesinde çalışan diyetisyen tarafından da kişiye özel beslenme programları çıkarılıyor. Dans ve aerobik figürleri içeren zumba dansı ve ardından plates çalışmalarıyla süren dersler, kadınlar için büyük eğlenceye dönüşüyor.

Beden Eğitimi Öğretmeni olan Gözde Durmaz, obeziteye karşı ve hayata hareket katmak amacıyla çalışmaların sürdüğünü belirtti. Eğitimlere katılan kadınları diyetisyen kontrolünde beslediklerini söyleyen Durmaz, “Keyifli bir şekilde iki yıldır devam eden derslerimiz oldukça verimli geçiyor. Derslerimiz haftanın 3 günü, 50 ila 60 arasında kursiyerle sürüyor. Kadınlarımız özellikle zumba dersine yoğun ilgi göstermekte. Onun haricinde plates de seviliyor. Burada zumba, plates, genel sıkılaşmaya yönelik zemin egzersizlerimiz ve kardiyo çalışmaları yapıyoruz” dedi.

HAMİLELERİ UYARDI

Kendisinin uzun yıllardır spor yaptığını söyleyen Durmaz, hamile kaldıktan sonra başlanan zumba derslerini sağlıklı bulmadığını söyledi. Durmaz, “Aynı zamanda 6 aylık hamileyim. Ben uzun süreden bu yana aktif olarak sporla uğraştığım için çalışmalara ara vermedim. Ama bu konuda uyarıda bulunmak istiyorum. Benim hamile olduğumu görüp, hamileler zumba yapabilir gibi bir algı da oluşturmak istemiyorum. Hamilelik öncesinde de aktif bir şekilde sporunu yapmış bireyler buna devam edebilir. Ama hamile kaldıktan sonra zumbaya başlamayı çok sağlıklı bulmuyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

YORUM YAP