Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

BOLUSPOR’UN GENEL ANALİZİ

BOLUSPOR’UN GENEL ANALİZİ

Necip Çarıkçı başkanlığında istikrarlı bir yönetimleri var. Hocalarının arkasın da duruyorlar. Kadro planlamalarını yönetim teknik adam işbirliği ile yapılırken yönetim idari konuları, teknik adam teknik konuları, futbolcu sahadaki sorumluluğunu rahatlıkla yapabildiği doğru yönetilen, ödeme dengeleri zamanın da gerçekleşen bir kulüp.

Bu ligde Gaziantepspor ile birlikte aldıkları 4 beraberlikle en az berabere kalan bu takım, ayrıca Gazişehir Gaziantepspor’la birlikte 24 golle en az gol yiyen 2 takımdan biri. Bununla birlikte son 5 hafta da coşkulu ve sonuç getiren oyunla 13 puan toplayan formda bir ekip.

Sistem olarak 4+2+3+1 oynuyorlar. Muhtemelen sahaya kalede Gökhan defansın sağında Furkan solun da Umut Meraş stoperler Diarra ile Renato ön liberolar kaptan Yusuf Emre ile İshak onların önünde İrfan sağ kanatta Melih sol kanatta Guido Koçer ileride de Chukwuma Akabueze şeklinde çıkmaları bekleniyor.

Müdahale oyuncuları olarak da kaleci Ertuğrul, Göksu, Alim, Caner, Burak, Özgür, Santos ve Sefa gibi kaliteli bir kulübe zenginliğine sahipler. Maçın gidişatına göre Sait Hoca’dan görev bekleyecek oyuncular olmaları muhtemel.

Şu ana kadar oynadıkları 25 maçta 12 galibiyet, 4 beraberlik, 9 mağlubiyet alıp 38 gol atıp kalelerinde 24 gol görerek topladıkları 40 puanla Spor Toto 1.lig’de 4. sırada bulunuyorlar.

Müsabakada oyun boyunu uzun tutuyorlar, kolay gol atan zor gol yiyen bir ekip defansif anlamda çok belirgin pozisyon hatası yapmıyorlar, hızlı atağa çıkıyorlar. Bilhassa orta saha da Yusuf Emre ve İrfan’ın organize ettiği ataklar da sağ kanatta Melih sol da Guido Koçer ile etkili kanat bindirmeleri gerçekleştiriyorlar.

Duran topları İrfan kullanırken orta saha da agresif oynuyorlar. Oyun olarak basit oynayan, çok koşan mücadele azmi yüksek rakibi bozan top çalan erken gol yemezse dirençli topa sert oynayan bu takımda İrfan, Santos, Akabueze, Diarra, Yusuf Emre ve Renato gibi aşırı özgüvene sahip oyuncuların olması takım olarak kriz dönemlerinde kolay demoralize olmalarını engelliyor.

Kaleci Gökhan, tecrübesi ile uyumlu defansın sağındaki Furkan ve solundaki Umut Meraş ataklara sürekli destek verirken stoperler Diarra ve Renato doğru pozisyon alışları ve kademe anlayışları ile birbirini tamamlayan oyuncular.

Ön liberolardan Yusuf Emre ofansif ağırlıklı, diğer ön libero İshak, defansif ağırlıklı oynarken bu ikilinin bu sezon Poepon’un attığı gollerde sağ kanatta çok iyi bir çıkış yakalayan geleceğin yıldız adaylarından kolay adam eksilten içeri kat eden Melih Okutan’ın da performansın da etkili oluyorlar.

Geniş alan bulurlarsa İrfan, Melih, Santos, Guido Koçer ve Akabueze ile çok hızlı kontralar geliştiriyorlar.

Balıkesirspor, bu maçta rakibin bu dörtlüsünün pas trafiğini engellemeli, topun bilhassa kendilerinde kalmasını sağlamalıdır. Takımın oyun boyunu kısa tutmalı, rakibin en belirgin zaafı olan kolay kontra verdiği unutulmamalıdır.

Hızlı kanat bindirmelerine çok önem verilip Melih ve Akabueze 2’li markajda iyi kontrol edilirse rakibi orta sahada sıkıştırarak Giray Hoca’nın doğru oyuncu tercihini maç başında yaparak zamanında oyuncu müdahalesi ile teknik adam katkısını sahada gösterirse 3 puanı kazanmaya yakın taraf olarak Balıkesirspor’u görüyorum.

Bu maçta beraberlik her iki takıma da yaramayacağı gibi kazanan takımın en azından ilk 6 hatta, ilk 2 şansı devam edecektir.

Kaynak : Haberci Gazetesi

YORUM YAP