Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

G.M. MANİSASPOR’UN GENEL  ANALİZİ

G.M. MANİSASPOR’UN GENEL  ANALİZİ

Geriye dönük yıllar da yaşadığı mali sorumluluklarını yerine getiremediğinden saha da kazanıp saha dışında ki problemler yüzünden -9 puanları silindi. 2. Lige düştüler, oyuncuları şehri terk etti. U-21 takımları ile sahaya çıkıyorlar. Önümüzde ki Haziran ayı içerisinde yapacakları kongre öncesinde çok önemli bir süreçten geçiyorlar. Yapılacak kongre geçmişe dönük borçların ve yapılandıran borçlanmanın taksitlerinin ödenememesinden ağır yaptırımlar gelebilir. Başkan Gökay Budak bu konu da temaslarını sürdürüyor.

Şu ana kadar oynadıkları 33 maçta 7 galibiyet, 3 beraberlik, 23 mağlubiyet alıp attıkları 30 gole karşın kalesinde 76 gol görerek topladıkları 24 puandan -9 puan silinince şu anda 15 puanları bulunuyor. Takımı altyapı genel sorumlusu Ünal Taşçı hoca maçlara hazırlıyor. Sistem olarak 4+2+3+1 oynuyorlar.

Muhtemelen sahaya kalede Zafer defansın sağın da Kaan solunda Kemal stoperler İlkay ile Berk ön liberolar Asım ve Ulaş onların önünde de Ömer Buğdaycı sağ kanatta Ömer Atiş sol kanatta kaptan Akın ileride de Furkan şeklinde çıkmaları bekleniyor. Müdahale oyuncuları da kaleci Deniz, Aykut, Alper, Ömer Mang, Samet, Muammer, Bayram, Samed Can, Cemal Ayberk Ünal hocadan maçın gidişatına göre görev bekleyecekler. Bu amaçsız müsabaka da S.T. 1.ligde ki son maçını oynayarak bu lige veda edecek yeni sezonda da 2. Lige merhaba diyecekler.

Bilhassa müsabakanın ilk yarıların da ve gol yiyinceye kadar çok iyi mücadele ediyorlar. Genç U-21 oyuncuları kendilerini göstermek adına çok koşan, hızlı kontra atağa çıkan ancak gol yediklerinde dirençleri kırılıyor. Defans ile orta sahayı yakın tutuyorlar, kaleci Zafer defansta sol bek Kemal orta saha da Ömer Buğdaycı ileride Furkan ile kaptan Akın kabiliyetleri ile daha çok öne çıkan ve etkili olan oyuncuları.

Bu mücadele de ev sahibi Balıkesirspor’da kadrosun da sahaya genç oyuncularının bir kısmını sahaya sürmesi bekleniyor. Genç oyuncular sonucu önemli olmayan bu müsabakayı vitrin olarak değerlendirdiklerinden bireysel kabiliyetleri ile dikkat çekmeyi amaçlayacağından yeni seçilecek olan Balıkesirspor yönetiminin gözüne girmeyi hedefleyeceklerdir.

Kaynak : Haberci Gazetesi

YORUM YAP