Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

Son Çıkış

Son Çıkış

Tetiş Yapı Elazığspor müsabakasının Balıkesirspor Baltok için ‘Köprüden önce, son çıkış’ olacağı belliydi.

Beraberliği zor kurtaran Balıkesirspor Baltok, ‘Köprüden önce, son çıkış’ı kaçırdı.

Balkesirspor Baltok, artık köprüden geçmek zorunda…

Köprünün girişinde Çaykur Rizespor deplasmanı var. Sonra sırasıyla Samsunspor, Gaziantepspor (D), Boluspor, Adanaspor (D), İstanbulspor, Eskişehirspor (D) ve Denizlispor karşılaşmaları olacak. Balıkesirspor Baltok, bu periyottan 10 puan çıkaramazsa köprü, ‘Kıldan ince, kılıçtan keskin’ olabilir.

Tetiş Yapı Elazığspor karşılaşmasına dönecek olursak, hatırda kalan ne oldu?

Benim hatırımda, kaşı açılan Vukovic’in Diarra’ya gol izni vermediği pozisyonlar ve Tom’un kullandığı penaltıyı kurtarması kaldı.

‘Köprüden önce, son çıkış’ın kaçırıldığı karşılaşmada puanı Vukovic kurtardı.

Karşılaşmanın altmışıncı dakikasında itibaren Balıkesirspor Baltok, geriye yaslanmaya başladı. Sebebi anlaşılamayan bir şekilde panik ve telaş yaşandığı Basın Tribünü’nden rahatlıkla görülüyordu.

Bu duruma çözüm üretmesi gereken Giray Bulak da durumun farkına varmış olmalı ki Burak’ı oyundan alıp, Mehmet’i sahaya sürdü. Başka bir deyişle ileride topu tutabilen, hücum organizasyonlarında kreatif özellikleri olan Sedat’ı 18 dakika daha kenarda tutmayı tercih etti.

Ancak Burak-Mehmet değişikliği, sahada yaşanan sorunları çözmeye yetmedi. Oyunun kontrolünü eline alan konuk takım, beraberlik golünü buldu. Hüseyin Kalpar’ı beraberlik kesmemiş olacak ki sonrasında da gol arayan takım Tetiş Yapı Elazığspor oldu.

Nitekim, Hüseyin Hoca’nın arzusu gerçekleşiyordu ki Tom’un penaltı vuruşunu kurtaran Vukovic, bir taraftan takımının sahadan puanla ayrılmasını sağladı. Diğer taraftan ise Giray Bulak’ı ipten aldı.

Müsabakanın altmışıncı dakikasından sonra Balıkesirspor Baltok’un Basın Tribünü’nden izlenen görüntüsü, Atatürk Stadı’nın her tarafından fark edilmiş olmalı ki kırmızı-beyazlı taraftarlar, Giray Bulak’a televizyon yorumculuğuna dönmesini tavsiye etti.

Giray Bulak ve ekibinin tribündeki taraftarla girdiği diyalog, Balıkesirspor Baltok-Tetiş Yapı Elazığspor karşılaşmasından benim hatırımda kalan en önemli nokta oldu.

Bu tabloyu doğru okuyacak olursak, Giray Bulak’ın kredisinin tükendiğini söylemek zor olmaz. Çaykur Rizespor deplasmanında alınacak istenmeyen bir sonuç, Samsunspor karşılaşmasında bardağın taşmasına sebep olabilir.

Giray Hoca, Altınordu ve MKE Ankaragücü müsabakalarının ardından Tetiş Yapı Elazığspor karşılaşmasını da ‘6 puanlık maç’ olarak nitelendirdi. Ancak Balıkesirspor Baltok, 3 kez oynadığı ‘6 puanlık maç’tan sadece 1 puan çıkarabildi.

Başta taraftar olmak üzere kimse, faydası olmayan pozitif oyuna bakmaz. Diarra’nın kaçırdıkları gol olsa, Balıkesirspor Baltok, üçüncü ‘6 puanlık maç’ı da puansız tamamlardı.

Diyeceğim o ki kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. Yöneticisi, teknik heyeti, eski ve yeni kaptanı başta olmak üzere oyuncular, şapkalarını önüne koyup, neyi yanlış yaptıklarını bulsun ve hatalarını düzeltsin.

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP