DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.120.5370.225

HER 10 KASIM DÖKÜLÜR YAPRAKLARIMIZ

Yayınlanma Tarihi :
HER 10 KASIM DÖKÜLÜR YAPRAKLARIMIZ

29 Ekim ve 10 Kasım tarihlerinin bu denli yakın olması hep ilgimi çekmiştir. Önce bu güzel Cumhuriyeti zorluklarla ve mücadeleyle kurduğu için Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına minnet duyuyoruz ve sonra bir bakıyoruz ondan ayrı kaldığımız yıllara bir yıl daha ekleniyor.

Bitmeyen bir hasret ile bu 10 Kasım’da da ulu önderimizi andık. Yurdun dört bir yanında yapılan etkinlikler ve sosyal medyada yapılan paylaşımlar ile Atatürk anıldı. Elazığ’da 10 Kasım Atatürk’ü anma günü için Atatürk’ün hayatının anlatıldığı programda öğrenciler gözyaşlarını tutamadı. Öğrenciler tarafından şiirler okunduğu programda Atatürk konulu sinevizyon gösterisi sunuldu. Ardından Atatürk’ün vefatının yurtiçi ve dışındaki yankılarını konu alan öğrenci çalışması ve orotoryo çalışması sergilendi. Sinevizyon gösterisi sırasında salonda duygu dolu anlar yaşandı. Cumhuriyet Ortaokulu’nda öğrenim gören 7’nci sınıf öğrencisi Emine Ayhan, İHA Muhabirine ‘biraz duygulandım’ dese de Atatürk’ün anlatıldığı her karede gözyaşı dökmesi herkesi duygulandırdı.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde çalışan belediye temizlik çalışanları park zeminine sonbahar yapraklarıyla 10 Kasım yazarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ü andılar. Sonbahar renklerine bürünmüş yapraklarla zemine 10 Kasım yazan işçiler, yanlarında getirdikleri Mustafa Kemal Atatürk Portresi ve Türk Bayrağı ile saat 9.05’de 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Konuya ilişkin Fatsa Belediyesinden yapılan açıklamada, temizlik işçilerinden Ufuk Ök’ün şu değerlendirmesine yer verildi: “Yapraklardan 10 Kasım yazma fikri benimdi. Yanımızda Türk bayrağı çerçeveli Atatürk Portresi de getirmiştik. Yapraklardan 10 Kasım yazdığımız yer, Atatürk’ü Anma Günü töreninin gerçekleştirildiği 15 Temmuz Özgürlük Meydanı’na çok yakın olduğu için siren seslerini de duyarak saygı duruşunda bulunduk.”

Ulu önder Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün zorlu mücadelesi ve gözlerini ebediyete kapadığı buruk bir 10 Kasım daha böyle anıldı.

Saygıyla ve özlemle…

YORUM YAP