DOLAR 31,1214 % 0.26
EURO 33,8075 % 0.52
STERLIN 39,5070 % 0.33
FRANG 35,4071 % 0.49
ALTIN 2.034,57 % 0,10
BITCOIN 1.610.159 -0.946
Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

Dereceye girenlere ödülleri verildi

Dereceye girenlere ödülleri verildi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Balıkesir Fotoğrafçılar Maratonu’ ve ‘Tasarımla Balıkesir’i Anlat’ yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Avlu Balıkesir Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen ödül töreni ve sergi açılışında dereceye giren eserlere ödülleri verildi. Fotoğrafçılar Maratonunda birinciliği ‘Oğlak’ isimli fotoğrafıyla Yahya Engin alırken, Tasarımla Balıkesir’i Anlat yarışmasında ise Büşra Karbuzluk birincilik ödülüne layık görüldü.

Ödül törenine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Satıl, Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı, Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Balıkesir Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Osman Sipahi, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sanatçılar ve davetliler katıldı.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Balıkesir Fotoğrafçılar Maratonunda dereceye giren isimler şu şekilde oluştu: “Birinci ‘Oğlak’ isimli eseriyle Yahya Engin, ikinci ‘Süt Sağımı’ isimli eseriyle Hüseyin Can, üçüncü ‘Yalnızlık’ isimli eseriyle Yahya Engin aldı. Değerlendirmede ayrıca her ilçe belediye başkanlıklarının özel ödülleri sahiplerini bulurken Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülünü ‘Sındırgı Pazarı’ isimli eseriyle Tayip Başak aldı. Balıkesir Kent Konseyi Özel Ödülünün de ‘Kuşak Bağlama’ eseriyle Hakan Yaralı’ya verilen yarışmada BASAF Özel Ödülünü de ‘Ekmek’ isimli eseriyle Hüsnü Demirel aldı.”

TASARIMLA BALIKESİR’İ ANLATTILAR

Düzenlenen törende Tasarımla Balıkesir’i Anlat isimli yarışmada ise dereceye giren isimler şunlar oldu: “Yarışmada hazırladığı tasarımlarla Büşra Karbuzluk birinci, Merve Alkay Şimşek ikinci, Armağan Sözer de üçüncülük ödülüne layık görüldü. Yarışmada Saliha Tupal Yeke, Sibel Nazlı, Esile Altunışık ise mansiyon ödülünü aldı.” Erim Er

Kaynak : Erim Er

YORUM YAP