Yayınlanma Tarihi :

Minik eller ipleri sanata çevirdi

 

Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu öğrencileri, iplerden yaptıkları el emeği göz nuru resimlerle farklı bir bakışın farklı bir yansımasını sergiledi. ‘İplerle Resim Yaptık’ isimli sergide 28 eser sergilendi.

Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu öğrencileri, Karesi Belediyesi ve Karesi Kaymakamlığının destekleriyle belediye bahçesinde ‘İplerle Resim Yaptık’ isimli sergiyi halkın beğenisine sundu.

Okul öğrencilerinin halk oyunları gösterileriyle açılan sergiye Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı. 6. ve 8. sınıfta okuyan 18 öğrencinin yaklaşık 8 ayda tamamladığı 28 eser sanatseverlerden tam not aldı.

“HER BİR ESERDE ALIN TERİ VAR”

Dört yıldır Karesi İlçesi’nde ‘Biz en çok çocukların belediyesiz’ sloganıyla eğitime yönelik çok önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu’nda odak okullarımızdan bir tanesi. Karesi Kaymakamlığımız, milli eğitim müdürlüğümüz, gençlik hizmetleri spor müdürlüğümüzle beraber okul binasının altında çocuklar için alanlar oluşturduk. Bu alanlarda çalışan çocuklarımızın olimpiyatlarda bizleri temsil etmelerini planladık. Şu anda o okulumuzdan Türkiye’de dereceleri alan çocuklarımız var. Biz istiyoruz ki Karesi; şiiriyle, sanatıyla, resmiyle, tiyatrosuyla her şeyi ile anılsın. Biz mutlu şehiriz, gençlerimiz bizim umudumuzdur. Burada sergide yapılan çalışmalarda öğrencilerimizin alın terlerini görebiliyoruz. Sabırla yapılması gereken bir şeyi bu yaşta okuldaki derslerinin dışında bir etkinlik olarak yapmış olmaları çok güzel. Ben bu öğrencilerimizin farklı olacaklarını ve farklarını hissettireceklerine inanıyorum. Sergilenmiş olan eserlerin yapım süreleri aylar almış. Ben bütün öğrencilerimizi sabırla bu eserleri ortaya çıkardıkları için tebrik ediyorum. Belediye olarak her zaman öğrencilerimizi destekliyoruz” dedi.

“YATIRIMLARIN MEYVELERİNİ ALIYORUZ”

Farklı bir bakışın farklı bir yansımasının sergilendiği bir sergide olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Balıkesir’de Karesi’de eğitim-öğretim adına güzel işler olduğunu söyledi. Balıkesir’de güzel bir iklim oluşturulduğunun altını çizen Kaymakam Demir, “Bu iklimi oluşturan başta Valimiz Ersin Yazıcı’ya çok teşekkür ediyorum. Eğitimde Niteliği Geliştirme Projesi’nin (BENGİ) sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetler gibi basamakları var. Biz sadece eğitimi matematik, fizik, kimya öğrenme olarak görmüyoruz. Çocuklarımızı farklı yönlerde yetiştirmeye de önem veriyoruz. Eğitim camiasına yapılan yatırımların meyvelerini de burada görüyoruz” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP