Yayınlanma Tarihi :

‘Zeytin Çekirdekleri’ bu kez Paris’i büyüledi

 

Ayvalık Belediyesi’nin en büyük sosyal sorumluluk projesi ‘Zeytin Çekirdekleri’ ünü uluslararası boyut kazandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Paris Başkonsoluğu’nun davetiyle ‘Zeytin Çekirdekleri Orkestrası’ Fransa’nın başkenti Paris’in önemli tiyatro salonlarından Theatre ve du Gymanase’de unutulmaz bir konser verdi.

Çoğunluğunu Fransa’da yaşayan Türklerin oluşturduğu seyirciler arasında Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve eşi İlçe Turizm Bürosu sorumlusu Yasemin Gençer, Paris Başkonslosu Barış Tantekin, bölge belediye başkanları, CHP Fransa Birliği Başkanı Uğur Güven ve yönetim kurulu üyeleri, Zeytin Çekirdekleri Proje Koordinatörü Gül Gürsoy, Zeytin Çekirdekleri Derneği Başkanı Zehra Kunak ve bir çok sanatsever katıldı.

Ayvalıklı 47 çocuk ve 12 gönüllü eğitmenin sahne aldığı konsere çocuklar, Fransızca şarkılarla başladı. Atatürk Marşı’yla katılımcıları gururlandıran Zeytin Çekirdekleri, ‘Yine Bir Gülnihal’, ‘Bu Dünyayı Birlikte Kuralım’, Ege’den Karadeniz’e Türküler, Zeytin Çekirdekleri Şarkısı, Ayvalık Çarşı ve 23 Nisan şarkısını seslendirdi. Konser sonunda Fransa’da yaşayan Türk çocuklar da koroya dahil olarak birlikte şarkılar söyledi.

Türkiye’yi ve Ayvalık’ı temsil etmekten duyduğu onuru ifade eden Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Parlamenter sistemin kurulduğu günü, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk çocuklara armağan etmiştir. Onunla ne kadar övünsek azdır” dedi. Gençer, katılım gösteren herkesi Ayvalık’a davet ederek sözlerini tamamladı.

Başkonsolos Tantekin ise; ‘Zeytin Çekirdekleri’ni kutladı ve bu güzel geceyi yaşattıkları için herkese teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP